Violetta Riidas • 20. november 2017
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Vestlusring: raha on alati vähem kui lootust

Vestlevad Kuuno Vaher, Toivo Tänavsuu ja Erki Laidmäe.  Foto: Eiko Kink

Harvik- ja onkoloogiliste ravimite rahastamisest rääkisid ravimiseminaril Eesti Haigekassa ravimiosakonna juhataja Erki Laidmäe (EL), Ravimitootjate Liidu esindaja Kuuno Vaher (KV) ja vähiravifondi Kingitud elu asutaja Toivo Tänavsuu (TT). Küsimusi esitas Meditsiiniuudiste peatoimetaja Kadi Heinsalu.

Kuhu tuleks ülikallite ravimite rahastamisel hinna piir seada? Üldine seisukoht on, et kui me piiri tõmbame, siis keegi võib jääda selle taha. Jäiga piiri tõmbamine ei ole hea mõte.  Mina ei tea, kus see piir on rahalises mõttes. Fond on 3,5 aasta jooksul toetanud 180 inimest ja raha on jagunud kõigile. Eesti inimeste jaoks on kõik need elud kulutõhusad. Praegune piir on viltu. Ma olen nõus, et jäiga piiri tõmbamine on saatanast. Siis tekiksid lihtsalt teistsugused lood ajakirjandusse. Rahastamine sõltub Eesti inimese maksevõimekusest – see on seotud keskmise palgaga, sest täpselt selline protsent läheb ravikindlustuse eelarvesse. Probleem tekib sellest, et neid, kes soovivad eelarvest osa saada, on palju. Kui me suuname kogu raha ravisse, siis keegi jääb millestki ilma – näiteks arstid palgatõusust. Piirid tekivad praktikas ja me näeme, mida me suudame ja mida mitte.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee