Kes võtab üle Suur-Britannia ülesanded EMA juures?

Euroopa ravimiameti EMA uus asukoht otsustati viia Amsterdami, kuid siiani pole veel selge, kes hakkab edaspidi täitma Suur-Britannia ülesandeid EMA juures.

Suur-Britannial on olnud suur roll peatatud müügilubade haldamisel ja sellele tööle tuleb leida jätkaja, kirjutas Mediuutiset.

EMA on katusorganisatsioon ja uute müügilubade otsused teevad EMA tarvis liikmesriikide ametid. Need jälgivad muuhulgas ka vanade müügilubade haldamist ja Suur-Britannial on neid suure ravimitööstuse maana märkimisväärne kogus.

Suur-Britannia ravimiamet ise on samuti väga suur organisatsioon, kus on tööl üle 1200 töötaja. Võrdluseks EMAs on u 900 töötajat.

EMA peab Amsterdami kolima hiljemalt 2019. aasta märtsiks. Tegemist on esimese korraga, kui suur tegutsev EU amet kolib täies mahus teise riiki. Kindlasti muudab see mõneks ajaks keeruliseks ka uute ravimilubade taotlemise.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.