Haiglates on meditsiinieksport jäänud tagaplaanile

Bariaatriline lõikus on üks teenus, mida välismaalased Eestisse saama tulevad
Bariaatriline lõikus on üks teenus, mida välismaalased Eestisse saama tulevad

Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla ja Ida-Tallinna Keskhaigla esindajad ütlevad, et nende haiglas keskendutakse kohaliku patsiendi ravimisele ning välispatsiente teenindatakse pigem vähe.

 „Viimastel aastatel me pole teinud aktiivset tööd tervishoiuteenuste ekspordi arendamisel. Varem on meie juurde jõudnud eelkõige Venemaa kodanikud. Medicine Estonia klaster on peamiselt andnud võimaluse meie arstidel teha koostööd teiste riikide arstidega ja jagada kogemusi,“ selgitas Põhja-Eesti Regionaalhaigla meditsiiniliste teenistuste direktor Ivi Normet. Ta lisas, et tehnoloogilise innovatsiooni toeks võtab haigla aktiivselt osa Connected Health klastri tegevustest.

LTKH astus 2015. aastal Medicine Estonia klastrist välja, kuna haigla eelarve ei võimaldanud projektiga jätkata. „Meditsiiniteenuste eksport on valdkond, mille edukus sõltub suuresti sellest, kui palju aega ja raha on tervishoiuasutused ise sellesse panustanud. Kuna meie haigla meditsiiniteenuste ekspordiga aktiivselt ei tegele, siis on see meie jaoks jäänud tagaplaanile,“ tõdes LTKH avalike suhete osakonna juhataja Oksana Boiko.

ITK on viimasel paaril aastal välisturgudel keskendunud koostööle Euroopa Liidu idapartnerluse riikidega, eelkõige Ukraina, Gruusia, Moldovaga, samuti Kasahstaniga. „Mitmed ITK arstid on nendes riikides oma kogemusi jaganud, samuti oleme oma majas võõrustanud paljusid välisdelegatsioone arenguabi riikidest,“ rääkis ITK turundusosakonna juhataja Inge Suder. Turundusega erinevatel välisturgudel ITK viimastel aastatel aktiivselt tegelenud ei ole.

Samas välisriikidest pärit patsientidele pakutavate teenuste maht näitab tema sõnul kasvutrendi. „Selle kasvu peamiseks põhjuseks on asjaolu, et me oleme ainuke suurem haigla Tallinna kesklinnas ning väga paljud turistid ning samuti välismaalased, kes Tallinnas töötavad, pöörduvad oma erinevate tervisemuredega meie poole,“ tõdes Suder.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.