Rahastus: Millised on prioriteetsed valdkonnad 2018?

Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane "Meditsiin 2018" konverentsil.
Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane "Meditsiin 2018" konverentsil.

Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane tõdes konverentsil "Meditsiin 2018", et kui tervishoiuteenuste kättesaadavust ei parandata, kaotab Eesti ühiskond usu haigekassa tegemistesse.

Tulevale aastale pilku heites tõi Laane esile valitsuse lubatud 34 miljonit eurot, mis läheb reaalselt tervishoidu ravi kättesaadavuse tõstmiseks. 

Haiguste ennetusse läheb 2018. aastal senisest 30% rohkem raha. "See on suur raha, aga teistpidi, kui vaadata haigekassa eelarvet, siis sealt läheb haiguste ennetusse ja tervise edendamisse täna 1,1% - see number on tõepoolest väike," tõi Laane välja. 

Tervishoiuteenuste loetellu on tehtud parandusi, mida nõukogu 15. detsembri koosolekul arutab. Laane tõi näiteks hambaravi ja sel aastal kehtima hakanud täiskasvanutele mõeldud 30- ja 85eurosed hüvitised, mille puhul hambatäidise hind tõuseb oluliselt, samuti juureravi hind jpm. "Võib-olla sai siin mõni asi liiga kiirelt ehk tehtud, aga parandame vead ära," ütles Laane. 

Hambaravi valdkonda läheb uuel aastal juutde 17 miljonit eurot, mis tähendab valdkonna eelarve kasvu 51%.

Haigekassa eelarve kasvab kokkuvõttes 15%. "On küsitud, miks perearstide eelarve kasvab 14% ja eriarstiabi 11%?" jätkas haigekassa juht. "Sellel on lihtne põhjus: üldarstiabi numbrid on väiksemad ja suurema osa sellest kasvust võtab ära palgakokkulepe," ütles Laane. Rahaliselt tähendab uus aasta üldarstiabile juurde 15 miljoni eurot, eriarstiabile 66 miljonit.

Pikemalt Rain Laane ettekandest ja teiste esinejate poolt kõneldust saab lugeda 19. jaanuari paberlehest.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.