Täna lehes: Suur aastakokkuvõte

Head lugemist!
Head lugemist!

Täna ilmub selle aasta viimane Meditsiiniuudiste ajaleht, milles teeme kokkuvõtteis lõppevast aastast. Vaatame, kes mõjutas meditsiini enim ja mis olid need sündmused, mis aastale oma märgi jätavad.

ARVAMUSED
Nüüd, kus esimene aasta uutmoodi töövõime hindamist on läbi saamas, võtab tulemused kokku sotsiaalministeeriumi tööhõive osakonna peaspetsialist Sabina Trankmann. Tema kinnitusel annab uus kord inimese võimetest selgema arusaama.

Ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp võtab üksipulgi lahti selle aasta tööd ja saavutused. Üheks märksõnaks oli globaalsus ja ELi eesistumine. 

Küsimusele, mis jääb lõppevat aastat meenutama, vastasid Eesti Haiglate Liidu juht Urmas Sule ja Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivi.

Vaatame korraks ka lehe köögipoolele ja anname teada, milline oli Meditsiiniuudiste toimetuse tänavune tööaasta ja milline toimetajate artikkel võitis lugejate hinnangul aasta loo tiitli

AASTA TEGIJAD
Meditsiinimõjutaja on tänavu ajakirjanik Toivo Tänavsuu, kes annab vähihaigetele lootust ja elupäevi. Teine ja kolmas olid Eesti Hambaarstide Liidu juht Marek Vink ja perearst Karmen Joller

KRONOLOOGIA
Aastat 2017 jääb meenutama eelkõige tervishoiu lisaraha, mida pikalt otsitud ja mis nüüd leitud. Päris palju oli ka kohtuskäimist.

FOOKUSES
Naine: kombineeritud hormonaalse kontratseptsiooni kasutamisest toimeainevabade perioodideta kirjutab naistearst Kai Haldre

Vaim: viiendik noori soomlasi vajab ravimeid tööl vastupidamiseks, et taluda kas psüühikahäireid või valu.

Nahk: laste atoopilise dermatiidi ravi põhimõtted.

Diabeet: suur soolakogus suurendab diabeediriski. 
Kaheksa madala suhkrusisaldusega puuvilja.

Järgmine Meditsiiniuudised ilmub juba 9. jaanuaril. Seniks lugege aga uudiseid meie veebiküljelt mu.ee 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.