Lastehaigla avas kaks uut isolatsioonipalatit

Onkohematoloogiaosakonna juhataja Kadri Saks linti läbi lõikamas
Onkohematoloogiaosakonna juhataja Kadri Saks linti läbi lõikamas

Tallinna lastehaigla ja toetusfond avavasid eile kaks uut isolatsioonipalatit haigla peahoone V korrusel.

Palatite avamine lõpetas Tallinna Lastehaigla Toetusfondi kampaania „Ka õhk võib tappa“, mis kestis 2016. aasta jõuludest 2017. aasta jõuludeni.

Isolatsioonipalatid on hädavajalikud nõrgestatud immuunsusega onkohematoloogiaosakonna patsientide turvaliseks taastumiseks kurnava keemiaravi järel.

„Kõigil kõrges doosis keemiaravi saavatel lastel tekib vahetult pärast keemiaravi periood, kui organism ei tooda kaitsvaid valgevere- jt vererakke. Umbes kahe nädala jooksul puudub neil patisentidel kaitsevõime infektsioonitekitajate vastu, nagu viirused, bakterid, seeneeosed ning isegi omaenda keha normaalne mikrofloora. Agressiivne ravi tagab head ravitulemused, kuid mõjutab ka organismi ennast. Seetõttu võivad need lapsed raviporotsessi käigus põdeda mitmeid raskeid infektsioone, aga isolatsioonipalatites olev puhas õhk saab olla kaitseks väliste infektsioonitekitajate vastu,“ selgitas Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer.

Onkohematoloogiaosakonna juhataja Kadri Saks oli rahul, et palatite ehitamisega sai lahendatud koguni kaks probleemi korraga: leevendati ruumikitsikust (kaks palatit ehitati osakonnale juurde kõrvalosakonna arstide tubade arvelt) ning lõpuks on infektsiooniturvalised palatid olemas kõige haavatavamatele patsientidele.

Kokku läks osakonna ümberehitus ja kahe palati lisamine maksma umbes 150 000 eurot. Hind on tingitud ülikallitest hepa-filtrite- ja ravigaasisüsteemidest. Uutesse palatitesse ehitati sisse ka väljakutsesüsteem, ning uuendamisele läks õendusväljakutsesüsteem terves osakonnas.
Lastele rõõmuks on isolatsioonipalatites olemas interaktiivsed ekraanidega mängulauad.
„Täname lastehaigla ja toetusfondi nimel igat annetajat,“ ütles Inna Kramer.

 

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.