Soome residendid hindavad praktikabaasina tervisekeskuseid

Soome noorarstide ühendus tegi pingerea residentide praktikabaasidest, millest selgus, et üle riigi hinnati kõige kõrgemalt tervisekeskuseid ja keskhaiglaid.

Kõik viis punkti saanud praktikabaase oli kokku seitse, millest viis olid tervisekeskused. Ülikoolihaiglatest hinnati kõige kõrgemalt Oulu ja Turu ülikoolihaiglaid, kirjutas Mediuutiset.

Noorarstide ühenduse juhi Sara Launio hinnangul saatis tervisekeskuseid edu, kuna neis on patsiendikäsitlus kõige terviklikum. „Noorte arstide juhendamine on samuti suurtest linnadest eemal asuvate tervisekeskuste trumbiks,“ ütles Launio. Ka küsitlus näitas otsest seost juhendamise ja rahulolu vahel. Parimates praktikabaasides oli kohe töösuhte alguses kindlaks määratud personaalne juhendaja ja juhendamisele oli määratud kindel aeg. Hinnatud baasides pääseti regulaarselt koolitustele ja kiideti ka konsultatsioonivõimalusi.

„Kolleegide tugi on tööelu alguses ülioluline ja see tõusis ka küsitluses selgelt esile. Personaalne juhendaja ja kolleegidelt saadud konsultatsioonid aitavad toime tulla töös paratamatult valitseva ebakindlusega,“ kommenteeris Launio.

Negatiivsest tõsteti esile suur töökoormus. Koormust kritiseeriti ka patsienditurvalisuse vaatenurgast ja eriti valvete puhul. Tempo ja vanemate kolleegide toe puudumine väsitasid ning hirmutasid residente. Esile tõusis ka vanaaegne paindumatu ja hierarhiline keskkond ning halvustavalt tunduv suhtumine.

Maksimaalsed viis punkti saanud praktikabaasid
1. Kaarina tervisekeskus
2. Rovanieme tervisekeskus, Siilijärve tervisekeskus, Vaasa tervisekeskus
3. Vaasa keskhaigla
4. Päijät-Häme keskhaigla
5. Vantaa tervisekeskus

Neli punkti saanud praktikabaasid
1. Satakunna keskhaigla
2. Kesk-Soome keskhaigla
3. Põhja-Karjala keskhaigla
4. Lõuna-Savo keskhaigla
5. Hyvinkää haigla
6. Lõuna-Pohjanmaa keskhaigla
7. Oulu ülikoolihaigla
8. Peijase haigla
9. Helsingi tervisekeskus
10. Turu ülikooli keskhaigla
11. Kymenlaakso keskhaigla

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.