Haavaravi, mis säästab kasvavaid naharakke

Flen Pharma asutaja Philippe Sollie
Flen Pharma asutaja Philippe Sollie

Belgias tegutsev ettevõte Flen Pharma on keskendunud haavu ravivate toodete arendamisele. Praegu olemas olevate salvide kõrvale arendavad nad uusi tooteid, mis peaks aitama haigeid, kelle probleemidele veel head lahendust pole.

Flen Pharma on üks ettevõtetest, kes liigub oma eesmärgi poole Euroopa Liidu rahalisel toel ning keda Euroopa Komisjon ise edulugudest rääkides esile tõstab.

Flen Pharma asutaja, apteeker Philippe Sollie sõnul sai tema tootearendus alguse selles, kui tema sõbra tütar sai 1992. aastal grillpeol raskeid põletushaavu. Et tüdruk oli allergiline tavapäraste salvide vastu, hakkas Sollie välja töötama ravimit, mis last aitaks. Valminud toode oli nii hea, et tüdrukut ravinud arst soovitas Sollie´l sellega turule tulla.

Salv sisaldab antibakteriaalse toimega ensüüme, mis hävitavad baktereid selektiivsemalt kui antibiootikumid ja antiseptikud, säästes samal ajal kasvavaid uusi naharakke.

Praegu on Flen Pharmal kaks toodet, mida turustatakse rahvusvaheliselt, kuid oma pisikeses laboris, kus igapäevaselt tegutseb viis inimest, töötavad nad ka uute toodete kallal. Mis täpselt plaanis on, ei soovinud ettevõtte esindajad veel öelda, täpsustades vaid, et nad tegelevad spetsiifiliste nahaprobleemidega, kus hetkel haigusest tekkivatele haavadele head ravi pole.

Sollie sõnul ei ole EL toetust saada keeruline, kui sul on tõeliselt innovatiivne ettevõte. Temal on EL toetus aidanud arendada oma ettevõtet iseseisvalt ning võimaldab praegu jätkata uurimistööd.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.