Digisaatekiri on, TIS on, aga kasutada ei saa

Kotka tervisemaja, kus asub ka Marienthali Kliinik.
Kotka tervisemaja, kus asub ka Marienthali Kliinik.

Sel aastal peaks toimuma üleminek digisaatekirjale, kuid mõnes kliinikus jääb selle kasutamine registratuuri toppama, kuna sealsel töötajal puudub õigus TISi kasutada.

Marienthali Kliinikus tuleb patsiendil kasutata endiselt digisaatekirja asemel paberit, sest seadused ei luba erihariduste inimest TISi siseneda. 

"Kahjuks puudub registratuuritöötajatel ligipääs e-tervise infosüsteemile ja nemad ei saa selle süsteemi vahendusel tutvuda digisaatekirjaga s.h asjaoludega kellele, milleks ja mis tingimustel suunatud," selgitab kliiniku üks juhtidest psühhiaater Anu Arold

Kliinik on lahendanud olukorra nii, et fuajee teises nurgas on arvuti, kus inimene saab minna digilukku, oma digitaalse saatekirja välja printida ja siis anda registratuuritöötajale, et see paberi uuesti sisse skänniks. Aroldi sõnul saab neile digisaatekirja ka meiliga saata.

"Samuti ei saa digisaatekirjaga tutvuda spetsialistid, kel puudub ligipääs e-tervise infosüsteemile: psühholoogid, logopeedid, füsioterapeudid jt. Neile tuleb vajadusel digisaatekirja sisu muul viisil nähtavaks teha," selgitab Arold. Tegemist on aga spetsialistidega, kelle teenuse kasutamiseks perearst just saatekirja annab.  

Aroldi sõnul on nii ka nende poolsete saatekirjadega. "Kui suuname patsiendi teenusele, kus piisab digisaatekirjast, siis kasutame digisaatekirja. Kui suunatava teenuse osutaja soovib saatekirja paberil, siis teeme selle paberil. Sageli teeme digisaatekirja ja prindime selle ka patsiendile paberile ja/või saadame tema meilile. Digisaatekirju saavad teha vaid arstid ja õed, kel on ligipääs e-tervise infosüsteemile," räägib Arold.

Tema sõnul saab täielikult digisaatekirjale üle minna siis, kui registratuuri töötajatel ja teistel tugispetsialistidel, kes ka patsiendile tervishoiu teenuseid osutavad, on võimalik digisaatekirjaga mingil moel tutvuda e-tervise infosüsteemi vahendusel.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.