Perearstid saavad Fertilitase majas eraldi korruse

AS Fertilitase juht Ivo Saarma.
AS Fertilitase juht Ivo Saarma.

Kui endises Viimsi haigla majas oli algselt seitse perearsti, siis täna on neid järgi viis, räägib Fertilitas erakliiniku juht Ivo Saarma.

Perearstide vähenemise on tinginud ruumikitsikus.

Nii otsustati osaleda esmatasandi tervisekeskuste ajakohastamise riiklikus projektis, kus Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusrahadega on võimalus ehitada uus tervisekeskus või renoveerida senised ruumid.

"Tekkis ka meil mõte, et koostöös perearstidega võiksime siin Viimsis teha ühe kihvti perearstikeskuse," räägib Ivo Saarma. "Täna olemegi saanud selle projektile aktsepti," lisab ta.

Viimsi haigla hoonele on projekti raames plaanis ehitada kolmas korrus, mis tuleb vaid perearstidele.

"Plaanis on koondada 12 perearsti ja see on päris suur arv," ütleb Saarma. Viimsi piirkonnas elab praegu ametlikult 20 000 inimest, aga tegelikku arvu ei tea keegi, tõenäoliselt on neid oluliselt rohkem. "See tähendab seda, et perearste on siia hädasti vaja, ja täna on olemasolevad perearstid ülekoormatud."

Saarma sõnul on hea, kui perearstid asuvad just haiglates. "Sest sellest pole kasu, kui perearst asub küll su kodu kõrval, aga ta ei saa analüüse ja uuringuid teha ja eriarstiabi spetsialistid asuvad 200 km kaugusel," toob ta välja. 

"Ma näen siin mõnikord nääklemist – perearstid ütlevad, et eriarstid on ülerahastatud ja vastupidiseid näiteid olen ka kuulnud, nagu perearstid elaksid hästi. Tegelikult on neil väga raske töö kanda ja väga suur vastutus," räägib Fertilitase juht ja arst. Rahastamine on tõesti erinev eriarstiabist, lisab ta, aga paat, milles ollakse, on üks ja sama. 

Lisa kommentaar

  • Merit Pärnpuu,
    merit.parnpuu@aripaev.ee;
    toimetas Triin Tabur

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.