Lee Tammemäe kaks ametit ja kaks rõõmu

Naistekliiniku juhataja ja arst Lee Tammemäe.
Naistekliiniku juhataja ja arst Lee Tammemäe.

Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgiga pärjatud Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juhataja Lee Tammemäe sõnul on tal tänu kahele ametile ka kaks erinevat rõõmuallikat.

Kuidas te teenetemärgi saamisest teada saite täna? Mis tunde selline n-ö märkamine Teie jaoks tekitab?

Uudise teatas dr. Ralf Allikvee peale hommikukoosolekut. Muidugi on mul hea tunne, et meie edusamme on märgatud ja mis seal salata, oleme koos kolleegidega parema sünnitusabi ja tervema vastsündinu nimel ka aastaid pingutanud.

Kui kaua Te tänaseks naistearsti ametis töötanud olete ja kas kogu see aeg on oldud Ida-Tallinna Keskhaiglas?

Kliinilise ordinatuuri lõpetasin 34 aastat tagasi. 33 aastat olen töötanud samas haiglas kuigi haigla nimi on vahepeal kolm korda muutunud. Ühe aasta töötasin erahaiglas Fertilitas ja sain osaleda selle haigla sünnitusabi käivitamisprotsessis.

Kui meenutada seda aega, mil pidite otsustama, milline residentuur valida, siis kui kindel/lihtne naistearsti eriala otsus oli? Mis seda valikud toona enim mõjutas?

Meil oli suguvõsas kolm arsti ja kui kodus teatasin, et tahan ka arstiks saada, siis pani isa mind koolivaheajaks naistearstist onu juurde opitoa sanitariks tööle. Kuuajase töö järel teatasin kodus, et nüüd on mul eriala ka valitud. Seega läksin Tartusse juba kindla sooviga naistearstiks saada ja pole seda otsust kunagi kahetsenud. Täna on meil peres neli naistearsti ja ühisüritusteks sobivat aega leida tiheda valvegraafiku tõttu on päris keeruline.

Mis Teile oma töös igapäevaselt kõige enam rõõmu valmistab ja mis praegusel ajal enim kurvastab või nördima paneb arstitööd tehes?

Mul on kaks rolli ja seega ka kaks erinevat rõõmu. Kliinikujuhina rõõmustan edusammude üle vastsündinute ravis ja sünnitusabis.

Meil töötab enneaegsete sünnituste keskus, kus tillukese enneaegse abistamiseks on kõik võimalused kohapeal ja minutitki väärtuslikku aega ei kulu transpordile. Meie pediaatrid teevad imesid!

Pooled Eesti rasedatest saavad oma sünnieelse diagnostika uuringud meie juures, uus noor põlvkond entusiastlikke naistearste on peale kasvanud. Olen uhke meie ämmaemandete üle, kes teevad oma tööd innu ja pühendumisega. Günekoloogiliste patsientide käsitlemisel on suur eelis naistekliiniku kuulumine multiprofiilse haigla koosseisu  ja koostöö teiste kliinikutega, sellest koostööst võidavad nii patsiendid kui arstid. Uute tõhusate ja väheinvasiivsete ravimeetodite juurutamine on päevakorras nii günekoloogias kui rinnahaiguste käsitlusel.

 Naistearstina rõõmustan:

- kui minu lõigatud patsient on abi saanud ja paraneb,

- kui raske sünnitus õnnelikult lõppeb,

- kui suudan lahendada keerulisi olukordi ja kolleegidele abiks olla.

Mis kurvastab ja paneb nördima?

Olen nii kaua töötanud, et nördima enam midagi ei panegi. Olen leppinud sellega, et arengud võtavadki mitu korda kauem aega kui tahaks, aga rõõm on selles, et head asjad tulevad nagunii.

Vabariigi President annab teenetemärgid üle 21. veebruaril Tartu Ülikooli Narva kolledžis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.