Viljandi haigla hakkab preemiaga koostööd motiveerima

Viljandi haigla arutab haigekassaga võimalusi, kuidas luua preemiaraha maksmise korda, mis motiveeriks pere- ja eriarste ning sotsiaaltöötajaid patsiendi nimel koostööd tegema. Projekti puhul luuakse lisaks hoolduskoordinaatori ametikoht.

Lisatasu maksmise vajalikkus on selgunud viimase poolteise aastaga, kui Viljandi haigla koostas koos rahvusvahelise juhtimiskonsultatsiooniettevõttega Civitta Eesti projekti. Sotsiaalministeeriumilt 154 000 eurot saanud eelprojekt peaks kindlustama, et tulevikus pikaaegset ravi vajavad inimesed ravi- ja sotsiaalsüsteemist välja ei kukuks.

Eelprojekti koostamiseks kutsus Civitta koos Viljandi haiglaga töörühmadesse patsientide esindajad ning Viljandimaa tervise- ja sotsiaalteenuste pakkujad, sealhulgas pere- ja eriarstide, omavalitsuste sotsiaaltöötajate, koduõdede, kiirabi, apteekide ja vabakonna esindajad.

Civitta selgitas välja probleeme, otsis lahendusi ning töötas välja integreeritud teenuste osutamise mudeli ja kava selle ellurakendamiseks, selgitas sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik Eva Lehtla.

Seni töörühmades osalejad, sealhulgas haigla töötajad eelprojekti koostamise eest tasu ei saanud. Töö tulemusena loodud kontseptsioonidokumendis on aga kirjas, et süsteemi ellurakendamiseks tuleks hakata arstidele ja sotsiaaltöötajatele lisapanuse eest maksma.

Koostöös sotsiaalministeeriumiga plaanitakse luua ka hoolduskoordinaatori ametikoht, kelle vastutuseks on tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonna info ja teenuste lõimimine. 

Edasi loe ajalehest Sakala

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.