EHL: haigekassa ei peaks eelistama ajaloota teenusepakkujaid

Eesti Haiglate Liit pole nõus lepingupartnerite valikukriteeriumitega, mis on soovitakse kinnitada dokumendis „Ravi rahastamise lepingu sõlmimiseks tervishoiuteenuste osutajate valiku väljakuulutamise põhimõtted, ravi rahastamise lepingu sõlmimise asjaolude hindamise alused ja lepingu tähtaja üle otsustamise tingimused“.

Sotsiaalministeeriumi tehtud pöördumises seisab, et Eesti haiglavõrgu arengukava (edaspidi HVA) haiglate juhid on arvamusel, et haigekassa lepingupartnerite valiku konkursi tingimused suurendavad konkurentsi niigi pingelisel tervishoiu tööturul valikupartnerite ja HVA haiglate vahel. „Tingimused ei tohiks luua eeliseid ja motivatsiooni uute teenuseosutajate loomiseks spetsiaalselt konkursil osalemiseks.  Spetsiaalselt konkursi tarbeks loodud st ilma tegevusajaloota ettevõtted ei peaks meie hinnangul saama konkursil üldse osaleda. Ka konkurentsi vaatevinklist ei ole õiglane, et finantsriske kandev opereeriv ettevõte konkureerib alles paberil eksisteeriva ettevõttega. Soovime tähelepanu juhtida ka Haigekassa poolt esmatasandil ja HVA sektoris toetatud kontsentreerumissuuna puudumisele valiku nõuetes. EHL arvates võiks eelistada suurema personali arvuga ja erialade valikuga pakkujaid ´ühe arstiga´ pakkujatele,“ seisab haiglate liidu juhi Urmas Sule poolt allkirjastatud pöördumises. 

„Leiame, et uutele pakkujatele ei peaks andma punkte (eelist) senise tegevuse alusel antavates alapunktides. Näiteks nõudeavalduse, leppetrahvide, uuringute ja protseduuride osakaalu, rahuloluuuringute jt alapunktide puhul, saab uus pakkuja alati 50% punktidest, senine partner 0 või 100%. Samuti peaksid võimalused olema võrdsed senise lepingupartneri ja uue pakkuja võrdluses nendes punktides, kus uut pakkujat hinnatakse lubaduse ja senist pakkujat senise tegevuse põhjal (õdede iseseisvad vastuvõtud jt).“

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.