Haruapteekide vaidlusse liitus keskpoliitik

Jaanus Karilaid
Jaanus Karilaid

Riigikogu keskerakondlasest liige Jaanus Karilaid esitas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile haruapteekide saatust puudutavad kirjalikud küsimused.

Karilaid kirjutab oma küsimuses, et 2014 aasta juunis kehtima hakanud seaduse sätete osas ei ole ministeerium andnud siiamaani omapoolset sisulist käsitlust, mil viisil muudatusi rakendada kavatsetakse.

Jaanus Karilaiu küsimused:
1. Ministeerium on lubanud juba üle kahe aasta, et koostab analüüsi, mis peaks olema aluseks apteegireformi elluviimisele. Palun informatsiooni millal selline analüüs valmib ja milliseks kujuneb ministeeriumi nägemuse kohaselt üle-eestiline apteegivõrk peale reformi rakendumist?

2. Üle 4000 elanikuga linnades ei tohiks tulevikus enam haruapteeke pidada. Kuidas kavatseb ministeerium selles olukorras tagada kvaliteetse apteegiteenuse kättesaadavus patsientidele?

3. 2014 a seadus näeb ette ka vertikaalse integratsiooni keelu, mille eesmärgiks oli konkurentsi elavdamine. Palun vastus küsimusele, milline on seos apteekide sõltumatuse ja konkurentsi elavdamise vahel?

4. Apteegireformi elluviimine eeldaks tänaste sektoris tegutsevate apteekide sundvõõrandamist. Kas ministeerium on juba alustanud turuosalistega läbirääkimisi omandi võõrandamise küsimuses? Kas täna on ministeeriumil ja ravimiametil olemas õiguslik kindlustunne, et vältida võimalikke rahvusvahelisi kohtuvaidlusi ja rahalisi nõudeid?

5. Milline näeb ministeeriumi arvates välja sundvõõrandamise praktiline protsess olukorras, kus suure osa tänaste proviisorite keskmine vanus on üle 50a?

Vastuseid oma küsimustele ootab Karilaid 5. märtsiks.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.