Toomas Asser kandideerib TÜ rektoriks

Prof Toomas Asser.
Prof Toomas Asser.

Eile, 1. märtsil toimunud meditsiiniteaduste valdkonna nõukogu erakorralisel koosolekul otsustati esitada Tartu ülikooli rektori kandidaadiks professor Toomas Asser.

Kõik koosolekul osalenud meditsiiniteaduste valdkonna nõukogu liikmed hääletasid professor Toomas Asseri rektori kandidaadiks esitamise poolt.

Tartu ülikooli kliinilise meditsiini instituudi närvikliiniku juhataja, neurokirurgia professori Toomas Asseri sõnul soovib ta tagada stabiilise ja valdkondlikult tasakaalustatud ülikooli arengu: „Tartu ülikooli haridus- ja teadustegevusel on tähtis roll Eesti ühiskonna senises arengus. Usun, et selle jätkumiseks ei ole vaja teha järske muudatusi viimastel aastatel algatatud tegevustes.”

„Olen varem olnud arstiteaduskonna dekaan ning praegu Tartu ülikooli nõukogu liige ja närvikliiniku juhataja. Usun, et saan senist pikaajalist juhtimiskogemust ülikooli arendades rakendada,” rääkis Toomas Asser.

Meditsiiniteaduste valdkonna dekaani Margus Lemberi sõnul suudab Toomas Asser olla Tartu ülikoolile väärikas liider. „Toomas Asseri pädevus teadus-, haridus- ja tervishoiupoliitikas ning võime ühiskonnas nendes valdkondades arenguid juhtida on märkimisväärne. Samuti tunneb ta hästi Tartu ülikooli ja teadvustab ülikooli kui terviku arenguvajadusi,” ütles Lember.

Toomas Asser on sündinud 14.07.1954 Jõhvis. Ta lõpetas 1979. aastal arstiteaduskonna kiitusega ja kaitses meditsiiniteaduste kandidaadi kraadi 1986. aastal Moskvas N. Burdenko neurokirurgia instituudis. 1995. aastal valiti Toomas Asser Tartu ülikooli professoriks.

Tema peamised uurimisvaldkonnad on vaskulaarne neurokirurgia, neuro-onkoloogia ning Parkinsoni tõbi. Toomas Asser on avaldanud rohkem kui 150 publikatsiooni, neist 60 artiklit rahvusvaheliselt tunnustatud ajakirjades. Tema juhendamisel on valminud 9 doktoritööd.

Alates 1995. aastast on professor Asser töötanud Tartu ülikooli närvikliiniku juhatajana ja 1996. aastast ka Tartu ülikooli kliinikumis närvikliiniku juhatajana. Aastatel 2000?2009 oli ta Tartu ülikooli arstiteaduskonna dekaan.

Toomas Asser on aktiivne ka rahvusvahelisel tasandil, muuhulgas on ta täitnud Euroopa neurokirurgide assotsiatsiooni asepresidendi kohustusi. 

Aastal 2011 valiti professor Asser Eesti teaduste akadeemia liikmeks ning on selle arstiteaduse ja tervishoiustrateegia alalise komisjoni liige. Alates 2012. aastast kuulub ta Tartu ülikooli nõukogusse. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.