Sclerosis multiplexi ravimi müügiluba peatatakse

Tablett.
Tablett.

Euroopa Ravimiamet soovitab viivitamatult peatada hulgiskleroosi ravimi Zinbryta müügiloa tõsise põletikulise ajukahjustuse riski tõttu.

Maailmas on teatatud 12 tõsisest aju põletikulise haiguse juhtumist, sh entsefaliit ja meningoentsefaliit, millest 3 lõppesid surmaga. Esmaste andmete põhjal võib immuunreaktsioonide ja Zinbryta (daklizumab) kasutamise vahel esineda seos.

Zinbryta võib olla seotud ka teiste raskete immuunreaktsioonidega.

Eesti Ravimiameti kinnitusel ei ole Eestis Zinbrytat kasutatud. Euroopas seda ravimit saavate patsientide raviarstid peavad patsientide ravi selle ravimiga lõpetama ning asendama alternatiivsete ravimitega. 

Uutel patsientidel ravi Zinbrytaga enam ei alustata. Ravi lõpetanud patsiente soovitatakse jälgida veel vähemalt 6 kuud.

Zinbryta tootja (Biogen Idec Ltd) taotles samuti ravimi müügiloa lõpetamist ja teavitas Euroopa Ravimiametit oma kavatsusest lõpetada kliinilised uuringud selle ravimiga.

Zinbryta sai müügiloa 2016.aastal ägenemiste ja remissioonidega kulgeva hulgiskleroosi (sclerosis multiplex) raviks.

Täiendav info Euroopa Ravimiameti veebilehelt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.