Viimaste aastate korruptsioonijuhtumid Eesti tervishoius

Lisaks hiljuti avalikuks tulnud hoolduskliiniku altkäemaksu juhtumile on Eesti tervishoius viimase mõne aasta jooksul aset leidnud neli suuremat kohtuasja, kus teemaks altkäemaksu võtmine või korruptiivne käitumine.

Paari nädala eest peeti LTKH hooldusravikliiniku töötajad Mark Levin ja Mare Leppik keskkriminaalpolitsei poolt kinni, kuna neid kahtlustatakse korduvas altkäemaksu võtmises patsientide lähedastelt. 

Uurimist viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning uurimist juhib Põhja ringkonnaprokuratuur. Prokuratuurist öeldi, et kuna kõnealune kriminaalmenetlus on algusjärgus, ei ole võimalik toimunu asjaolusid täpsustada.

"Saame praegu vaid piirduda sellega, et kriminaalmenetlus käsitleb kinnipidamisele eelnenud poolt aastat ning lisaks kahele altkäemaksu võtjale on esitatud kahtlustus altkäemaksu andmises enam kui kahekümnele inimesele," sõnas prokuratuuri esindaja Kaarel Kallas.

Ta lisas, et altkäemaksusummad erinesid, kuid need jäid üldiselt suurusjärku sada eurot.

Viimastel aastatel on süüdi mõistetud või kohtu alla antud mitmeid erinevaid meditsiinivaldkonnas tegutsevaid inimesi. Lisaks viimasele LTKH hooldusravikliiniku altkäemaksu juhtumile on enim tähelepanu saanud veel need neli sündmust. 

  1. 2015 lõpus jõustus kohtuotsus Pärnu neuroloogi Fred Veberi suhtes, kes mõisteti süüdi altkäemaksu võtmises dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises. Loe lähemalt SIIT. Kohtuotsuse leiab Riigiteatajast.
  2. Mullu kevadel esitas Riigiprokuratuur süüdistuse ühele arstile ja veel kolmele inimesele, kellele heidetakse ette kaitseväekohustusest kõrvale hoidmiseks vajalike arstitõendite müümist. Selle kriminaalasja korraldav istung toimub 12.03.2018, kus pannakse paika kohtupidamise ajad. Juhtumist lähemalt saab lugeda SIIT.
  3. Käimas on kohtueelne menetlus kriminaalasjaks, mille sisuks on PERH-i tehnikadirektorile esitatud kahtlustus altkäemaksuvõtmises. Süüdistust hetkel veel kellelegi esitatud ei ole. Loe lähemalt.
  4. PERH-i endised juhid Tõnis Allik ja Marko Kilk on maakohtu poolt korruptsioonikuritegudes süüdi mõistetud. Maakohtu otsus on ringkonnakohtusse edasi kaevatud, ringkonnakohtu otsust veel ei ole. Lähemalt SIIT.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.