Ministeerium suhtub haruapteekide palvesse leigelt

Pilt illustreeriv.
Pilt illustreeriv.

Eesti Apteekide Ühenduse pöördus sotsiaalministeeriumi etepanekuga pikendada suuremates asulates asuvatele haruapteekide tegutsemisaega aasta võrra ja lubada neid muuta üldapteekideks. Ministeerium suhtus ettepanekusse leigelt.

Eesti Apteekide Ühendust esindav Timo Danilov pöördus sotsiaalministeeriumi ettepanekuga algatada hiljemalt selle aasta kevadel ravimiseaduse muutmise eelnõu, millega pikendatakse enne 2014. aasta 9. juunit üle 4000 elanikuga linnas tegutsenud haruapteekide tegutsemise õigust kuni 1. aprillini 2020. aastal ja võimaldatakse enne 2014. aasta 9. juunit üle 4000 elanikuga linnas tegutsenud haruapteegi (kui üldapteegi struktuuriüksuse) tegevusloa asemele taotleda üldapteegi tegevusluba sõltumata haruapteegi omaniku vastavusest proviisori omandinõudele ja vertikaalse integratsiooni keelule.

Terviseala asekantsler Maris Jesse vastas, et ministeeriumis kaalutakse kindlasti esitatud argumente seoses haruapteekide restruktureerimise teemaga.

"Lisaks märgime, et vastavalt 615 SE seletuskirjale asuti seisukohale, et haruapteek kujutab endast ruumide ja erialatöötajate kvalifikatsiooni poolest vähendatud nõuetega apteeki ning vähendatud nõuete seadmine on õigustatud maapiirkondades ja väiksemates linnades tegutsemise puhul, kuid mitte suuremates linnades, seda enam, et apteegi asutamispiirangute kehtetuks muutmise järgselt esineb eelkõige sellistes kohtades võimalikult väheste kuludega uute teenuse osutamiskohtade hõivamise risk," vastas Jesse. "See omakorda halvendaks tavanõuetele vastavate üldapteekide toimetulekut, võides seeläbi kahjustada pakutava teenuse kvaliteeti. Samuti märgiti 615 SE seletuskirjas, et seni suuremates linnades tegutsenud haruapteekidele antakse piisav üleminekuaeg (5 aastat), mille jooksul leitakse võimalused oma tegevuse vastavusse viimiseks üldapteegi nõuetega või haruapteegi ümberkolimiseks vähese nõudlusega piirkonda või haruapteegi tegevuse lõpetamiseks."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.