Margus Annuk: kasekäsna vähi vastu pakkuda on kuritegu

Viljandi haigla juhatuse liige ja somaatilise ravi kordineerimise juht Margus Annuk.
Viljandi haigla juhatuse liige ja somaatilise ravi kordineerimise juht Margus...

Sihtasutuse Viljandi Haigla juhatuse liikmel, somaatilise ravi kordineerimise juhil doktor Margus Annukil on palju kokkupuuteid ravimiarendusega ning inspiratsiooni saamiseks on ta pilgu pööranud ka taime- ja seenemaailma poole.

Doktor Annuk, mida te arvate inimesest, kes läheb apteeki otsima ravimtaimi neerupuudulikkuse vastu?
Inimesel, kes kasutab taimset apteeki, võib kogu elukäsitlus olla tervislikum. Tuleb vaadata inimese käitumist tervikuna. Neerupuudulikkus on aga karm seisund, mille vastu ravimtaimi pole. On küll preparaadid, mis soodustavad uriini teket.

Raudrohus näiteks on üle 250 aine: üks mõjutab ühte, teine teist. Seened, muide, on looduses isegi targemad kui taime- ja loomariik. Nad on võimsad keemiakombinaadid, toodavad paljusid erinevaid aineid. Praeguste meetoditega saame aga taimedest ja seentest kasulikke aineid kätte väga väikeses ja ebaterapeutilises kontsentratsioonis, nii et taimepreparaatidel on ravimitega väga raske konkureerida. 

Kui suur on taimepreparaatide kasutamise korral platseeboefekt?
Ütlen loengutes naljatades, et kui ämm supis olevast rohust ei tea, siis see talle ei mõju.

Platseebo on aga väga efektiivne. Üks professor selgitas, et 75 protsenti haigustest paraneb ise ära. Loodus on palju asju paika pannud. Ka meie enda sees on ravimid. Nii ongi, et proua läheb apteeki, joob oma tee ära ja pärast on terve. Haigestudes hakkab aga organism kohe tootma ravivaid aineid.

Edasi loe ajalehest Sakala

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.