Kuressaare haigla uus ravijuht on Edward Laane

Hematoloog Edward Laane
Hematoloog Edward Laane

Kuressaare haigla uus ravijuht, mainekas hematoloog Edward Laane kavatseb Saaremaal tegutseda ka arstina, oma erialal vastuvõtte tehes.

“Mida lähemal on meditsiiniteenus, seda parem patsiendile,” ütles Laane, kelle juhatuse liikmeks ja ravijuhiks saamiseks SA Kuresaare Haigla nõukogu möödunud nädalal jah-sõna andis.
Maikuust ametisse asuv Laane loodab patsiente vastu võtma hakata vähemalt kord nädalas, kirjutas Saarte Hääl.

“Pahaloomuliste haigustega – verevähid, leukeemiad – tegeldakse loomulikult suurtes keskustes,” rääkis Laane. “Hematoloogia healoomulise poolega aga – hemoglobiini langusega ehk aneemiaga, veritsust põhjustava trombotsüütide langusega, leukopeeniaga – kõige sellega saab tegelda ja neid patsiente jälgida ka Kuressaare haiglas.”

Laane leidis, et tulevikus on ka patsientide vähiravi efektiivsust võimalik jälgida suuresti kohapeal.

Edward Laane oli haigla nõukogu korraldatud konkursil ainus kandidaat.

“See-eest on tegu väga tugeva spetsialistiga,” ütles nõukogu esimees Kalle Laanet. “Võimalus, et kandideerinud oleks mõni teine vähemalt sama silmapaistev tegija, oleks olnud suhteliselt väike. Loodan, et haigla saab dr Laane tulekuga veidi teistsuguse hingamise ja kogu personal võtab ta omaks.”

“Dr Laane spetsiifilised erialased teadmised, rahvusvaheline kogemus ja rahvusvahelised sidemed ning Eesti-sisene suhtlusvõrgustik annab meie maakonna tervishoiule täiendava võimaluse,” lausus haigla juhatuse liige Märt Kõlli. “Ootame tema tulekust uut energiat, tema tugevustest tulenevaid initsiatiive, mis võiks väljenduda mõningates uutes teenustes, koostööprojektides erinevate organisatsioonidega ja noorte meedikute järelkasvu leidmises.”

Praegu tegutseb Laane hematoloogina Confido erameditsiinikliinikus Tallinnas. “Kui selgub, et mõlemas kohas töötamine ajaliselt välja ei mängi, jään muidugi ainult Saaremaale.”

Aastaid Tallinnas Põhja-Eesti regionaalhaiglas töötanud ja välismaal end erialaselt täiendanud Edward Laane sõnul on uus amet Kuressaare haiglas talle väljakutse.

“Kuressaare haigla pole mingi väike haigla, vaid korralik suur haigla, kus on olemas praktiliselt kõik meditsiini distsipliinid,” lausus ta. “Otsustasin kandideerida just seepärast, et pakutud positsioon on minu jaoks atraktiivne, annab palju võimalusi eneseteostuseks ja arenguks.”

Laane hinnangul on Kuressaare haigla suurepärases korras ja seda ka tehnilise poole pealt. “Siin on juba mõeldud ette, kuidas saada Saaremaale noori arste, haigla juht, personalijuht ja praegune ravijuht on väga tugevad tegijad,” loetles Laane. “Usun, et siin on meeldiv kollektiiv, kes patsientide eest seisab.”

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.