1922 inimest sai ravimihüvitist erandkorras

Haigekassa tasus 2017. aastal haiglaravimite ja soodusravimite eest kokku ligi 200 miljonit eurot.
Haigekassa tasus 2017. aastal haiglaravimite ja soodusravimite eest kokku ligi...

Haigekassa tasus 2017. aastal haiglaravimite ja soodusravimite eest kokku ligi 200 miljonit eurot.

Soodusretseptide arv on võrreldes 2016. aastaga kasvanud 1% võrra.

Haigekassa tasus eelmisel aastal 847 000 inimese soodusravimite eest. Keskmiselt maksis haigekassa ühe retsepti eest 15 eurot. 

Mullu said haigekassa toel inimestele kättesaadavaks mitmed uued ravimid – c-hepatiidi, leukeemia, munasarjakasvaja, epilepsia, südamehaiguste ja harvaesineva silmahaiguse raviks.

Kõige rohkem hüvitas haigekassa diabeedi, vähi, kõrge vererõhu, c-hepatiidi, astma, silmahaiguse, kõrge kolesterooli ning psüühikahäirete ravimeid.

Kokku tasus haigekassa soodusravimite eest, mida saab apteegist retseptiga osta, 126 miljonit eurot (2016. a 131 miljonit).

Kokkuvõttes rahastas haigekassa soodusravimeid ühe kindlustatud patsiendi kohta 2017. aastal keskmiselt 101 euro ulatuses ja see summa on võrreldes eelmise aastaga kahanenud 4,7%.

Haiglaravimitest said kättesaadavaks mitmed kasvajatega seotud ravimid – melanoomi, rinnakasvaja, neerukasvaja, eesnäärmekasvaja raviks. Haigekassa tasus haiglaravimite eest 54,3 miljonit eurot.

Aasta jooksul hüvitati 1922 inimesele ravimeid erandkorras taotluse alusel, mille eest tasus haigekassa kokku 1,3 miljonit eurot.

Haigekassa aastaraamatust selgub, et ravimite eelarve täideti 96% ulatuses. Suurim alatäitmine oli 100% kompenseeritavate ravimite puhul, mille üks ja peamine põhjus on C-hepatiidi ravimite väiksem kasutus. 2016. aastaga võrreldes on ka nende ravimite hinnad läbirääkimiste ja konkurentsi tulemusel oluliselt langenud.

Meditsiiniseadmeid kasutas eelmisel aastal üle 71 000 inimese. Eelmisel aastal said inimesed kasutada 141 uut meditsiiniseadet haigekassa toel.

Sel aastal hakkab haigekassa juhtima ravimikomisjoni tööd ja vastutab soodusravimite loeteluga seotud korralduslike ülesannete eest. Lisaks moodustatakse haigekassa juurde ka tervishoiuteenuste loetelu ja meditsiiniseadmete komisjon.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.