TÜ rektor on valitud

Tartu Ülikooli rektorikandidaadid Toomas Asser ja Margit Sutrop.
Tartu Ülikooli rektorikandidaadid Toomas Asser ja Margit Sutrop.

Tartu Ülikooli valimiskogu valis 187 poolthäälega rektoriks neurokirurgia professori Toomas Asseri.

Neljapäeval kell 12 kogunes Tartu Ülikooli aulasse valimiskogu, et valida ülikoolile järgmiseks viieks aastaks rektor. Koosleku alguseks oli 263-liikmelisest valimiskogu liikmest kohal 198 liiget. 

Vastaskandidaat professor Margit Sutrop sai esimeses hääletusvoorus 95 häält, misõttu läks teise hääletusvooru edasi vaid Toomas Asser.

Hääletuses osales 263-liikmelisest valimiskogust 214 liiget. Valimiskasti jõudis 112 sedelit, millest Toomas Asseri poolthäält kandis 187 sedelit. Märgistamata oli 24 ja rikutud 1 sedel.

Tartu ülikooli rektoriks kandideerivad praktilise filosoofia professor Margit Sutrop ja neurokirurgia professor Toomas Asser.

Margit Sutrop on ülikooli eetikakeskuse juhataja, humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan, rektoraadi liige ning Academia Europaea liige. Sutrop alustas oma sõnavõttu võrreldes Tartu Ülikooli laevaga, mis seilab teaduse merel Eestis ja maailmas. “Tartu Ülikool on eesti teaduse ja kõrghariduse lipulaev,” rõhutas Sutrop.

Ta tõi välja vaenulikkuse ja konkurentsi, mis on ülikooli erinevate valdkondade ning ülikooli ja riigi vahel. Ta märkis valupunktidena nii konkurentsipõhise kesise rahastamise kui ka bürokraatia kasvu. Nende ning riikliku rahastamise teemad on need, millega ta kavatseb rektoriks saades tegeleda.

Toomas Asser on Tartu ülikooli närvikliiniku juhataja, ülikooli nõukogu liige ja Eesti teaduste akadeemia liige. Asser tänas ülikooliperet võimaluse eest kandideerida Tartu Ülikooli rektoriks: “Kinnitan, et rektorina jääb minu uks teile avatuks.”

Ta tõi välja, et kandideerimisperioodi jooksul ülikooli liikmetega peetud vestluste käigus on ta saanud väga selgeid sõnumeid ülikooli valupunktidest ja muutmiskohtadest. Ta kinnitas, et just nendega on tal kavas rektoriks saades tegeleda.

Valimiskogu valib rektori viieks aastaks. Rektori ametiaeg algab 1. augustil. 

Loe ka intervjuud mõlema kandidaadiga Novaatorist

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.