ITK sai kooskõlastuse plastikakirurgia teostamiseks

Ida-Tallinna Keskhaigla, kes taotles veebruaris luba plastika- ja rekonstruktiivkirurgia teenuste osutamiseks, sai nüüd sotsiaalministeeriumilt vastava kooskõlastuse.

Ida-Tallinna Keskhaigla on seni plastika- ja rekonstruktiivkirurgia teenuseid osutanud koostöös Taastava Kirurgia Kliinikuga. Edaspidi tahab haigla aga ise teha rinnanäärme eemaldamist, plastikat ja/või rekonstruktsiooni proteesiga ning rinna korrigeerimist rinnavähi ravi järel, et võimaldada oma patsientidele tervishoiuteenuste osutamist samas haiglas ning parimate ravitulemuste saavutamiseks tagada ravi järjepidevus. Ida-Tallinna Keskhaiglas diagnoositakse igal aastal rinnavähk enam kui 100 uuel patsiendil.

Sotsiaalministeerium andis teada, et kooskõlastab statsionaarse teenuse osutamise plastika- ja rekonstruktiivkirurgia erialal Ida-Tallinna Keskhaiglas. „Peame vajalikuks teenuse osutamist keskhaiglas ning vastava erisuse märkimist haigla tegevusloale juhul, kui nõuded teenuse osutamiseks on täidetud vastavalt eelnimetatud määruse „Haigla liikide nõuded“ paragrahvile 48,“ märgib ministeerium.

Kuna haigla viitas oma erisuse kooskõlastamise taotluses plastika- ja rekonstruktiivkirurgia eriala teenuste osutamiseks just vähiravile, sh eelkõige rinnavähi kirurgilisele ravile, peab ministeerium vajalikuks rõhutada, et haigla liikide nõuetest lähtuvalt saab enamus paikmete pahaloomuliste kasvajate plaaniline operatiivne ravi keskhaiglas toimuda vaid vähikeskuse multimodaalses konsiiliumis tehtud raviotsuste alusel. On oluline, et kõigile vähihaigetele oleks tagatud parim võimalik ravi kaasaegsete ravijuhendite kohaselt Eestis kättesaadavaid ravi- ja diagnostikameetodeid kasutades, märgivad nad.

Selleks peavad kõik vähiravi osutavad haiglad seadma esikohale patsientide huvid ja tegema omavahel koostööd. Tallinna kontekstis tähendab see, et haigete ühetaolise igakülgse käsitluse tagamiseks toimuvad onkoloogilised paikmepõhised ühised konsiiliumid Ida-Tallinna Keskhaigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla koostöös.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.