Levin ja Leppik said kohtus tingimisi karistuse

Hooldusravikliiniku õendusjuht Mare Leppik ja juht Mark Levin Haabersti tervisekeskuse avamisel 2012. aastal.
Hooldusravikliiniku õendusjuht Mare Leppik ja juht Mark Levin Haabersti...

Harju maakohus otsus tõi Lääne-Tallinna Keskhaigla hooldusravikliiniku eksjuhtidele Mark Levinile ja Mare Leppikule tingimisi vangistuse.

Harju maakohus karistas 4. juuni otsusega Levinit ja Leppikut tingimisi ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vagistusega ning määras neile sama pika katseaja, vahendas ERR.

Nii Levin kui ka Leppik peavad tasuma riigile 1250 eurot sundraha, mis tuleb neil tasuda aasta jooksul. Süüdistuse saanud teenisid aja jooksul kriminaaltulu 20 000 eurot.

"Lihtsas keeles öelduna maksti selle eest, et saada haiglasse oma lähedasele koht või siis pikendada haiglasoleku aega," rääkis Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokuröri Leelet Kivioja, kelle sõnul konkreetselt raha ei küsitud. "See oli selline väljakujunenud tava, et inimesed tulid raha ja kingitustega ja need võeti vastu ning ei tekkinud küsimust, et mille eest või miks," lisas prokurör.

Kivioja sõnul lõpetas prokuratuur menetluse altkäemaksu andjate ehk patsientide omaste osas otstarbekuse kaalutlusel.

Edasikaebamise võimalused

Kohtust öeldi, et kohtuotsuse peale on õigus esitada apellatsioon seoses kokkuleppemenetlust reguleerivate menetluse normide rikkumisega või kriminaalmenetlusõiguse olulise rikkumisega ning KrMS § 318 lg 4 sätestatud juhtudel.

Süüdistatav ja kaitsja võivad esitada kokkuleppemenetluses tehtud kohtuotsuse peale apellatsiooni ka juhul, kui kokkuleppes kirjeldatud tegu ei ole kuritegu, see on karistusseadustiku järgi ebaõigesti kvalifitseeritud või kui süüdistatavale on kuriteo eest mõistetud karistus, mida seadus selle eest ette ei näe. 

Apellatsioon tuleb esitada 15 päeva jooksul alates kohtuotsuse avalikult teatavakstegemisest Tallinna Ringkonnakohtule. Vahistatud süüdistatav või tema kaitsja võib esitada apellatsiooni 15 päeva jooksul alates süüdistatavale kohtuotsuse koopia kätteandmisele järgnevast päevast.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.