Arstide pädevuse hindamine on niigi seltside käes

Terviseameti esindaja Pille Saar.
Terviseameti esindaja Pille Saar.

Terviseamet meenutab, et arstide pädevuse hindamine on Eestis vabatahtlik, viie aasta jooksul on arstide pädevust hinnanud 22 erialaseltsi, neist 6 on sel aastal.

Pühapäeval kirjutas Delfi, et kuna riik ei suuda sisuliselt hinnata Eestis tegutsevate hambaarstide pädevust, siis on hambaarstide liit valmis selle hindamise üle võtma.

Eelmisel nädalal oli juttu arstidest, kes on õppinud idapoolsetes riikides ning kantud siin poolt tervishoiutöötajate registrisse, kuigi puuduliku keeleoskuse tõttu on nad ohtlikud patsientidele, kellega sõna otseses mõttes ühist keelt ei leita.

“Eesti hambaarstid on valmis riigilt üle võtma nii hambaarstide registri pidamise kui ka ravikvaliteedi järelevalvaja ja patsientide kaebuste lahendamise funktsioonid. Aga selleks tuleks natuke seadusi kohendada ehk hambaarste ühendav organisatsioon tuleks mittetulundusühingust ümber korraldada avalikõiguslikuks juriidiliseks isikuks ehk hambaarstide kojaks, nagu see on näiteks Leedus," rääkis hambaarstide liidu juht Marek Vink.

Terviseamet vastas täna oma pressiteates, et sellist asja juba tegakse. "Muuhulgas on enda liikmeskonda kuuluvate arstide pädevust hinnanud Eesti Perearstide Selts ja hambaarstide pädevust hinnanud Eesti Hambaarstide Liit," jätkus pressiteade.

Terviseameti tervishoiuteenuste osakonna juhataja Pille Saare sõnul hindavad arstide erialaseltsid oma liikmete pädevust pidevalt ning Eesti Hambaarstide Seltsi ajakirjanduses tehtud avaldus, et selts on valmis hakkama hambaarstide pädevust hindama, on seetõttu üllatav.  „Eesti Hambaarstide Liit on käesoleval aastal edastanud terviseametile nimekirja hambaarstidest, kelle pädevust on hinnatud käesoleva aasta aprillis,“ ütles Saar.

Pädevuse hindamisel ja tervishoiutöötaja õigusel tervishoiutöötajana tegutseda puudub täna seos, samamoodi puudub seos välismaal seatud piirangutel ja Eestis läbiviidud pädevuse hindamisel - Eestis oma erialaseltsilt positiivse hinnangu saanud arstile jääb välismaine piirang ikkagi kehtima. Samasugune praktika kehtib näiteks ka Soomes, kus arstina võib edasi tegutseda inimene, kellel on Eestis või mõnes muus riigis kehtestatud tegevuspiirang või -keeld.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.