Aasta pärast registreerib surma meedik

Südameseiskumine aparatuuriekraanilt.
Südameseiskumine aparatuuriekraanilt.

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile määruse, millega luuakse võimalus esitada hiljemalt juulist 2019 surmateatisi vaid elektroonselt, dokumendi sisestab tervishoiutöötaja.

Üleminekul elektroonilistele surmateatistele ei pea inimene oma lähedase surma registreerimiseks minema edaspidi enam kohalikku omavalitsusse, käes arstilt või haiglast saadud paberil surmatõend.

Surma registreerimise algatab vaid meedik. Tervishoiutöötaja või kohtuarstliku ekspertiisi läbiviija koostab tervise infosüsteemis surma kohta elektroonse dokumendi ning esitab selle nii rahvastikuregistrisse kui ka surma põhjuste registrisse.

Eelnõu näeb ette, et kohalik omavalitsus ei pea tulevikus enam surmade andmeid rahvastikuregistrile eraldi esitama, vaid need jõuavad sinna automaatselt, kohe pärast surma fakti tuvastamist. 

Surma põhjuste registrisse jõuab info surma ja selle põhjuste kohta ööpäeva jooksul pärast andmete kinnitamist. 

Määrus on planeeritud jõustuma üldises korras. Surmateatiste digitaliseerimiseks näeb määruse eelnõu ette üleminekuaja kuni 2019. aasta 1. juulini. Seni on võimalik esitada surmateatisi ka paberkandjal. Tehniliste lahenduste väljatöötamisega tegeleb TEHIK.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.