Adeli lõpetab koostöö ühe suure partneriga

Adeli omanikud Riina ja Ahti Kallaste.
Adeli omanikud Riina ja Ahti Kallaste.

Eestis üks tuntumaid rehabilitatsiooniteenuse pakkujaid Adeli Eesti OÜ andis sotsiaalkindlustusametile teada otsusest septembrist koostöö lõpetada. See jätkub haigekassa ja töötukassaga.

Edaspidi on plaanis panustada enam haigekassa ja töötukassa teenuste osutamisele. Vastava otsuse tegi ettevõtte juhatus ja on andnud sellest teada ka oma kodulehel ja 2017. aasta majandusaruandes.

Kõigile Adeli praegustele sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse saajatele leitakse sotsiaalkindlustusameti kinnitusel uus teenusepakkuja. "Kui keegi Adeli praegustest klientidest soovib juba enne septembrit teenusepakkujat vahetada, siis saavad nad selleks sotsiaalkindlustusametile avalduse esitada ning amet väljastab uue suunamisotsuse," kirjutatakse sotsiaalkindlustusameti kodulehel.

Laia spektriga teenusepakkuja

Adeli Rahvusvaheline Rehabilitatsioonikeskus sai pereettevõttena alguse 2003. aastal eesmärgiga parandada liikumispuudega inimeste liikumis– ja töövõimet.Abi pakutakse insuldi, pea-ja seljaajutraumade järgselt, Sclerosis multiplex ja Parkinsoni haigetele, ortopeediliste probleemide esinemisel, PCI  diagnoosiga lastele, kõne arenguhäire ja käitumishäiretega lastele.

Asutuse üheks  prioriteediks on tervise edendamine  toetamaks imikute psühhomotoorset arengut ja täiskasvanute elukvaliteeti (tervislikud eluviisid, liikumisharjumuste kujundamine, valuravi), kirjutab koduleht.

Panus tasulistele teenustele

Adeli Rehabilitatsioonikeskus (RKK) jätkab kodulehe andmetel 2018. aastal tööalase rehabilitatsiooni ning tasuliste teenuste mahu kasvatamist. Spetsialistide graafikute avamisel reserveeritakse esmajärjekorras tasuliste ja tööalase rehabilitatsiooni teenuse ajad.

Ettevõtte 2017. aasta majandusaruandes kirjutatakse, et tulud kasvasid võrreldes eelneva aastaga 7,92%. Adeli jätkas eelnevalt võetud eesmärgiga kasvatada oluliselt tööalase rehabilitatsiooni ja tasuliste teenuste osakaalu. Seda eelkõige sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuste kahandamise arvelt.

Tööalase rehabilitatsiooni teenuste käibekasv oli 237%, nimetatud teenus andis peamise osa 2017. aasta tulude kasvust. Tulud sotsiaalselt rehabilitatsioonilt kahanesid 20%. Tasulised tervishoiu teenused kasvasid 57%. 

2017. aasta majandusaasta kahjum on 14 000 eurot, käive oli miljon eurot. Kahjumi peamiseks põhjuseks on sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse madalad hinnad, mis on ka üks põhjusteks sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse osutamise lõpetamiseks.

Adeli üks omanikke Ahti Kallaste täiendas uudist 30.07 omapoolse kommentaariga, milles rõhutab, et koostöö ei saanud läbi raha pärast: "Jah, need hinnad on madalad, ning hinnakujunduses puudub süsteemsus ja järjepidevus.  Iga asutus peab olma oma tegevuses jätkusuutlik ning oma kulud tagasi teenima, sh ka sotsiaalses rehabilitatsioonis on see vajalik.  Adeli on oma tegevuses panustanud eelkõige kvaliteetsele teenusele ja maksimaalsele pingutusele aidata abivajajat.  Raha ei mängi siin rolli," selgitas ta. 

Kallaste sõnul on lepingu lõpetamise põhjuseks see, et sotsiaalkindlustusameti praegune käitumine oma partneritega (mitte ainult Adeliga üksi) on üleolev ja ebaporfessionaalne."

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.