Tervishoiu kõrgkoolid said loa magistriõppeks

Ülle Ernits, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor
Ülle Ernits, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor

Valitsus kinnitas Kõrgharidusstandardi muudatused, millega riigi rakenduskõrgkoolid Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool said esmakordselt loa alustada terviseteaduse magistriõpet.

Uue terviseteaduse magistriõppekava pikkus on 1,5 aastat ja see hakkab asendama senist 1-aastast õe erialakoolitust. Varem oli õeõppe nominaalaeg 4,5 aastat, millest 3,5 aastat kulus põhiõppele ja üks aasta erialakoolitusele.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrgharidusosakonna peaekspert Ivi Lillepuu märkis, et aastase erialaõppe läbimisega kaasnes sisuline haridustaseme tõus, kuid lõpetajad said teist korda rakenduskõrghariduse diplomi ning nende võimalused jätkata erialaseid õpinguid järgmisel haridusastmel olid piiratud.

„Magistriõppe lisandumine annab edaspidi õdedele võimaluse saada süvendatud teadmised ja valmisoleku töötada eriõena iseseisvalt, jätkata õpinguid doktoriõppes ja teha teadustööd,“ lisas Lillepuu. Uus õppekava töötati välja mõlema tervishoiu kõrgkooli, Tartu Ülikooli, Eesti Õdede Liidu ning tööandjate ja vilistlaste koostöös.

Tasub teada

  • Kõrgharidusstandardiga kinnitab valitsus õigused kõrgharidustasemel õpet läbi viia ja õppekavasid avada. Õppe läbiviimise õigusega kaasneb õigus väljastada riiklikke lõpudokumente.
  • Valitsus uuendab Kõrgharidusstandardit igal aastal.
  • Valitsusele teeb ettepanekud haridus- ja teadusminister, kes lähtub Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri hinnangutest.
  • Taotluse uues õppekavagrupis õppekava avamiseks peab kõrgkool esitama vähemalt üheksa kuud enne õppeaasta algust.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.