Reinsalu: omandipiirangutele ei, käsimüügiravimid vabamüüki

Justiitsminister Urmas Reinsalu
Justiitsminister Urmas Reinsalu

Justiitsminister Urmas Reinsalu saatis kolmapäeval oma arvamuse apteegireformi kohta, millest soovitab omandipiirangutele ei öelda ja lubada käsimüügiravimid müüki poodidesse, bensiinijaamadesse ja mujale, kuna netiapteegis on need juba saadaval.

Sellise sisuga arvamuse on saatnud justiitsminister Urmas Reinsalu 18. juulil sotsiaalministeeriumile. 

Arvamuses ravimiseaduse muutmise seaduse (656 SE) eelnõu kohta kinnitab Reinsalu, et tarbijale annab parima tulemuse vaba konkurents, kus nii hulgimüüjate kui ka apteekidele ei ole sätestatud majandustegevuse piiranguid. "Proviisorapteekide üheks eesmärgiks võib olla tarbijale parema teenuse ning ravimiohutuse tagamine. Samas ei ole selle eesmärgi täitmine omandivormi piirangu kaudu põhjendatud," kirjutab Reinsalu. Ravimiohutuse tagamiseks on tema hinnangul täiesti piisav ravimseaduse § 42 lg 5 sätestatud nõue, et apteegiteenust võivad apteegis ja apteegi struktuuriüksuses osutada ainult terviseametis registreeritud proviisor ja farmatseut. 

Jutsiitsminister jätkab, et ravimit hulgimüüjate puhul ei ole Eestis tegemist loomulike monopolidega, kus nimetatud piirangu sätestamine parandaks konkurentsi olukorda. "Vastupidiselt, on nimetatud piirang vaba konkurentsi takistuseks, kus täna turul tegutsevate või turule sisemist plaanivate ettevõtete tegevus on takistatud, sest neil puudub võimalus konkureeriva hulgimüüja asutamiseks, vaid nad on kohustatud tarbima juba olemasolevate hulgimüüjate teenuseid," lisab Reinsalu.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.