Siret Trull • 30 juuli 2018 07:19
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Mullu laekus arstide kohta rekordarv kaebusi

Foto: Scanpix/ PantherMedia

Eesti tohtrite eksimusi kindlaks tegeval komisjonil on tööd rohkem kui kunagi varem, sest lisaks patsientidele on hakanud nende poole pöörduma ka advokaadid ja haiglad.

Mullu laekus kaebusi rekordiliselt palju – 191. Neist ravivigu leiti 27 juhul ja 14 kaebust peeti põhjendatuks, sest oli vajakajäämisi patsiendiga suhtlemisel või eksiti dokumentide täitmisel, kirjutas Postimees. Tervishoiu ravikvaliteedi komisjonile esitatud kaebuste arv on kümne aastaga kahekordistunud. Kui aastal 2008 laekus komisjonile 64 kaebust (neist 16 leidis komisjon olevat põhjendatud), siis 2017. aastal 191 (komisjon pidas põhjendatuks 41 kaebust). Enim kaebusi laekus mullu hambaarstide (36 kaebust), perearstide (22 kaebust) ning kirurgia ja ortopeedia eriala arstide kohta (kummagi kohta 14 kaebust).

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee