Mullu laekus arstide kohta rekordarv kaebusi

Eesti tohtrite eksimusi kindlaks tegeval komisjonil on tööd rohkem kui kunagi varem, sest lisaks patsientidele on hakanud nende poole pöörduma ka advokaadid ja haiglad.

Mullu laekus kaebusi rekordiliselt palju – 191. Neist ravivigu leiti 27 juhul ja 14 kaebust peeti põhjendatuks, sest oli vajakajäämisi patsiendiga suhtlemisel või eksiti dokumentide täitmisel, kirjutas Postimees

Tervishoiu ravikvaliteedi komisjonile esitatud kaebuste arv on kümne aastaga kahekordistunud. Kui aastal 2008 laekus komisjonile 64 kaebust (neist 16 leidis komisjon olevat põhjendatud), siis 2017. aastal 191 (komisjon pidas põhjendatuks 41 kaebust). Enim kaebusi laekus mullu hambaarstide (36 kaebust), perearstide (22 kaebust) ning kirurgia ja ortopeedia eriala arstide kohta (kummagi kohta 14 kaebust).

Väga levinud on kaebused, kus inimesed pole rahul, et nende eakas ema või isa ei pääsenud ravile kas Põhja-Eesti regionaalhaiglasse või Tartu Ülikooli kliinikumi või saadeti sealt maakonnahaiglasse.

Loe pikemalt Postimehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.