Violetta Riidas • 15 august 2018 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Tallinnas kogunevad veresoontekirurgid

Esimesel koolituspäeval räägitakse ja näidatakse, kuidas toimub arterite lupjumise korral endovaskulaarne ehk veresoontesisene ravi.  Foto: Raul Mee

ITKs toimub rahvusvaheline veresoontekirurgia seminar koosneb protseduuride otseülekannetest ja teoreetilistest loengutest. Esimesel koolituspäeval räägitakse ja näidatakse, kuidas toimub arterite lupjumise korral endovaskulaarne ehk veresoontesisene ravi.

ITK interventsionaalne kardioloog Sulev Margus tõstis esile, et südameveresoonkonna haigused, mille alla kuulub ka ateroskleroos ehk arterite lupjumine, on Eestis surmapõhjus number üks. Ateroskleroosist tingitud insult, infarkt või gangreen on kõik väga ohtlikud ning teisalt levinud tervisehäired, mida on õigeaegse raviga võimalik ära hoida. 

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee