ITKs toimub rahvusvaheline veresoontekirurgia seminar koosneb protseduuride otseülekannetest ja teoreetilistest loengutest. Esimesel koolituspäeval räägitakse ja näidatakse, kuidas toimub arterite lupjumise korral endovaskulaarne ehk veresoontesisene ravi.

- Esimesel koolituspäeval räägitakse ja näidatakse, kuidas toimub arterite lupjumise korral endovaskulaarne ehk veresoontesisene ravi.
- Foto: Raul Mee
ITK interventsionaalne kardioloog Sulev Margus tõstis esile, et südameveresoonkonna haigused, mille alla kuulub ka ateroskleroos ehk arterite lupjumine, on Eestis surmapõhjus number üks. Ateroskleroosist tingitud insult, infarkt või gangreen on kõik väga ohtlikud ning teisalt levinud tervisehäired, mida on õigeaegse raviga võimalik ära hoida.
Seotud lood
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.