Vaimse tervisega on hädas kuni neljandik Eesti noorukitest

Kolme aastaga on vaimse tervise keskusest tuge saanud ligi 10 000 last ja noorukit.
Kolme aastaga on vaimse tervise keskusest tuge saanud ligi 10 000 last ja...

Tallinna lastehaigla juures tegutsev laste vaimse tervise keskus tähistab täna, 27. augustil oma sünnipäeva.

Kolme tegutsemisaasta jooksul on keskusest tuge saanud ligi 10 000 erinevate vaimse tervise probleemidega last ja noorukit.

Keskuse juhataja doktor Anne Kleinbergi sõnul on keskuse koolitatud personalil selja taga tegus ja lootusrikas algus, kuid vajadus abi järele pigem kasvab.

Kleinberg märgib, et kuni neljandik Eesti lastest ja noorukitest kannatab mingit laadi vaimse tervise probleemi käes. "Meil on olnud hea stardikapital, kuid valdkond vajab endiselt nii avalikkuse tähelepanu kui ametkondade praktilist abi," ütleb ta.

Vaimse tervise keskuses aitavad lastepsühholoogid ja -psühhiaatrid ühiskonna kõige haavatavamaid. "Laste ja noorukite meeleoluhäired väljenduvad väga sageli kehalistes vaevustes ning häiritud käitumises," märgib Kleinberg.

Tema juhitavast keskusest saavad abi kõikide psüühikahäiretega lapsed ja noorukid kuni täiskasvanueani, sh kurvameelsed väikelapsed, meeleoluhäiretega teismelised ja depressioonis noorukid Põhja- ja Kesk-Eestist, saartelt, Läänemaalt ja Ida-Virumaalt.

Laste Vaimse Tervise Keskus valmis kolme aasta eest tänu Norra riigi toetusele, Eesti riigi kaasfinantseeringule ja Tallinna Lastehaigla SA omafinantseeringutele.

Sünnipäeva tähistamine algab täna kell 11 keskuse sissekäigu juurde viiva katuseallee (Tervise 28,Tallinna Lastehaigla kõrval) väravas.  

Ettekande väikelapse arengust peab psühholoog Marileen Olenko. Sünnipäevapeole on kutsutud lastepsühhiaatreid ja lastekaitsetöötajaid, keskuse rajamisel abiks olnud ühiskonnategelasi ja poliitikuid.

Külalistele esinevad Tallinna Tuletõrjeühingu Puhkpilliorkester ja Aavo Otsa trompetiõpilased.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.