Arvamused
Ainult tellijale

Padrik: Kuidas kasutada geenivaramu andmeid?

Onkoloog Peeter Padrik  Foto: ÄP: Raul Mee

Minu arvamus on, et geeniandmete interpretatsioon ja tervisemeetmete tagasiside geenidoonoritele peab muutuma tervishoiuteenuseks, kirjutab onkoloog Peeter Padrik.

Kuivõrd enamik sagedasi täiskasvanu ea haigusi omab geneetilist komponenti, siis annab geeniinfo rakendamine lisatuna mittegeneetilistele riskifaktoritele selleks täiendavad ja paremad võimalused. Eriti oluline on see just suure haiguskoormusega patoloogiate osas nagu pahaloomulised kasvajad ja südame-veresoonkonna haigused.

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee