Prof Lember: õppekohad täideti parimatega

Meditsiiniteaduste valdkonna dekaan professor Margus Lember.
Meditsiiniteaduste valdkonna dekaan professor Margus Lember.

Sel õppeaastal alustas meditsiiniteaduste valdkonnas 463 uut üliõpilast ja 150 residenti.

Meditsiiniteaduste valdkonna dekaan professor Margus Lember tundis heameelt, et kõik valdkonna erialadel planeeritud õppekohad on täidetud. "Vastuvõtt meie erialadele on olnud väga tihe ja saame rõõmu tunda, et õppekohad on täidetud parimate kandidaatidega," sõnas ta.

Lember kutsus uusi üliõpilasi ülesse ka oma õpetajaid hindama. "Eeskätt olete nüüdsest peale meie kolleegid. Püüame oma parimal viisil jagada teadmisi ja oskusi ning suunata teie teadmishimu ja otsimisrõõmu, seada teile ülesandeid – täpselt nii nagu meilegi omal ajal seati," kõneles dekaan.

"Nii arstiõppes kui teistel meie erialadel tuleb hinnata oma õpetajaid, sest eeskätt tänu neile oleme need, kes me praegu oleme. Põlvkondade järjepidevus on hoidnud meie meditsiini, kuulsusrikast Tartu Ülikooli arstiteaduskonda läbi sajandite ja nii jääb olema ka tulevikus," ütles Lember.

Valdkonna avaaktusel pidas sel aastal aktusekõne kliinilise meditsiini instituudi reumatoloogia professor Riina Kallikorm, kes tõi enda kõnes välja, et meditsiini valimine elukutseks on suur väljakutse. "Arst olla ei ole vaid elukutse vaid peab olema elu kutse, millele ei suudeta vastu olla. Väga hea on kuulda ja näha, et meiega tahavad ühineda kõige helgemad pead, et on muutunud auasjaks Tartu Ülikooli arstiteaduskonda sisse saada."

Valdkonna aktusel esmakursuslaste nimel sõna võtnud esimese aasta füsioteraapia eriala üliõpilane Johanna Maria Meister sõnas, et tema ootus algavaks akadeemiliseks aastaks on, et me kaaskodanikena märkaksime ja toetaksime üksteist rohkem. "Me kõik vajame targemate ja kogenenumate toetust, et saaksime julgemalt uutele väljakutsetele vastu minna, uusi kontakte luua ja uusi teadmisi omandada," rääkis Meister.  

Numbrites:

1. Bakalaureuse- ja magistriastme integreeritud õppekavadel alustab arstiteaduse erialal 184 üliõpilast.

2. Arstiteaduse ingliskeelses õppes alustab 24 uut üliõpilast.

3. Hambaarstiteaduses 31 üliõpilast.

4. Proviisoriõppes 34 üliõpilast.

5. Nii füsioteraapia kui ka kehalise kasvatuse ja spordi erialal alustab bakalaureusetasemel 45 üliõpilast.

6. Magistriõppes alustab:

  • õendusteaduse ja rahvatervishoiu erialadel 15 tudengit,
  • füsioteraapias 18,
  • kehalise kasvatuse ja spordi erialal 21.

7. Doktoriõppes on alustajaid 32.

8. Kokku õpib uuel õppeaastal meditsiiniteaduste valdkonnas 2110 üliõpilast ja 665 residenti.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.