Algas Viljandi uue haigla ja tervisekeskuse arhitektuurivõistlus

Viljandi Haigla juht Priit Tampere.
Viljandi Haigla juht Priit Tampere.

Viljandi Haigla koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Riigi Kinnisvaraga kuulutasid välja Viljandi uue haigla ja tervisekeskuse arhitektuurivõistluse, mis viiakse läbi kahes etapis.

Rahvusvahelise arhitektuurivõistluse eesmärk on leida ruumiline lahendus Viljandi kesklinna rajatavale 23 000 m² innovaatilisele kompleksile ja haljastusele, mis sobituksid ühtlasi kultuuripealinna miljöösse. Võitja selgub tuleva aasta veebruaris.

"Ootused Viljandi uuele haiglale ja tervisekeskusele on kõrged, sellest peab kujunema teeviit kogu Eesti tervishoiu- ja sotsiaalsüsteemi tulevikule," sõnas Viljandi Haigla juhataja Priit Tampere.

"Soovime rajada hoone, mis nutika sisulahendusega seob juba eos ühtseks meeskonnaks ravi- ja sotsiaalteenuste pika ahela kõik lülid, et inimelude päästmine oleks kiirem ja tõhusam. Samuti tahame, et uue hoone väline ilme ja visuaalne sisekujundus ei peletaks linnaelanikke eemale oma klassikalise haigla-kuvandiga, vaid see peab propageerima positiivset ootust ja tervislikke eluviise. Ka tähtajad on meil ambitsioonikad – uue hoone loodame valmis ehitada juba 2023. aastaks," rääkis haigla juht.

"Viljandi maakonna haigla on olulise sotsiaalse ja ruumilise mõjuga objekt. See on võimalus ka Viljandi linnale, sest haigla toob endaga kaasa sidusteenuseid, mis omakorda rikastavad ja elavdavad linnaruumi," sõnas Eesti Arhitektide Liidu asepresident Kalle Komissarov.

"On igati kiiduväärt, et Viljandi Haigla on otsustanud oma uue hoone lahenduse leida just läbi avaliku arhitektuurivõistluse," lisas ta.

Võistluse esimese etapi tööde esitamise tähtaeg on 1. november 2018 ning teise etapi tähtaeg 28. jaanuar 2019.

Tulemused selguvad tuleva aasta veebruaris, misjärel sõlmitakse võitjatega hoone projekteerimise leping.

Võistluse auhinnafondi suurus on 60 000 eurot: esimene koht pälvib 20 000 eurot, teine koht 15 000 eurot ja kolmas koht 10 000 eurot. Välja antakse ka kaks ergutuspreemiat summas 7500 eurot.

Arhitektuurivõistluse þüriisse kuuluvad: Priit Tampere, þürii esimees, SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Oliver Alver, arhitekt, Eesti Arhitektide Liit Sakari Forsman, arhitekt, Soome Arhitektide Liit Marje Metsur-Benzel, perearst, Viljandi perearstide esindaja Enno Parker, projektidirektor, Riigi Kinnisvara AS Olav Remmelkoor, peaarhitekt-arhitektuuriameti juhataja, Viljandi Linnavalitsus Emil Urbel, arhitekt, Eesti Arhitektide Liit

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.