Vello Padrik esitles raamatut Eesti vähiravist

Hetk raamatu esitluselt.
Hetk raamatu esitluselt.

Staažikas onkokirurg Vello Padrik esitles mahukat raamatut "Eesti vähiravi ajaloost. Kilde onkoloogia arenguteelt", raamatusse on olulise panuse andnud paljud Regionaalhaigla onkoloogid.

"Käesolev raamat võimaldab sisse vaadata ühele väga olulisele osale Eesti ajaloost, vähiravi ajaloole," sõnas Tartu linnapea Urmas Klaas esitlusüritusel Eesti Rahva Muuseumis.

Saatesõnad kirjutasid Tartu linnapea Urmas Klaas, professor Hele Everaus ja dr Indrek Oro.

Eesti vähiravi ajalugu käsitletakse kättesaadavat materjali kasutades erinevatel aegadel.
Esiteks kirjeldab teadusloolane Arvo Tering rinnavähi ravi Euroopas ja Tallinnas juba 18. sajandi esimesel poolel, kui Tallinna linnaarstina asus tööle Michael Ludwig Knobloch.

Väga põhjaliku töö Eesti vähiravist alates 1930ndatest on teinud dr Vello Viirsalu: „Mõtisklusi kiiritusravi ja onkoloogia arenguteelt Tartus.” 
See töö võtab kokku Tartus kaheksakümne aasta jooksul (1922-2001) kiiritusravi ja vähihaigete ravi alal tehtu. Töö annab põgusa eluloolise ülevaate arstidest, kes selle aja jooksul TÜ Radioloogiakliinikus, Tartu Linna Onkoloogilises Haiglas ja nende järglasena eksisteerinud Tartu Linna Onkoloogia Dispanseris ning TÜ Kliinikumi Onkoloogiahaiglas olid pikemat aega töötanud. 

Järgnevad praegu Tartus töötavate või töötanud onkoloogide originaalartiklid oma oma teest onkoloogiks saamisel ja tööst tänaseni (prof Hele Everaus, dots Peeter Padrik, Jaan Soplepmann jt – kokku 18 artiklit).

Järgneb peatükk vähiravist Hiiul – 14 väga põhjalikku ja sisukat artiklit (Peeter Loit, Agu Lipping, Ants Vaar, Valeri Luuk jt).

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.