Täna lehes: Võltsingud jäävad ukse taha

Ainulaadse identifikaatori skaneerimine
Ainulaadse identifikaatori skaneerimine

Neli kuud enne ravimite ehtsuse kontrolli reformi rakendumist on selgeks rääkimist ootavaid küsimusi üleval veel mitmeid.

Vastavalt Euroopa Komisjoni määrusele peab enamus liikmesriike olema 2019. aasta 9. veebruarist valmis ravimite ehtsust kontrollima. Kuigi süsteem on pealtnäha lihtne, on ravimikäitlejatel seaduseloome ja korraldusliku poole kohta veel hulk küsimusi, selgub tänase lehe kaaneloost.

Arvamused

Apple’i uus nutikell viib tervise jälgimise uuele tasemele, kuid selle loomise taga pole riik. Eesti tervisetehnoloogia klastri Connected Health innovatsioonijuht Kitty Kubo arutleb võimaluste üle, mida riik võiks oma patsientide jaoks luua.

Tervisetehnoloogiate arenduskeskuse geenitestide arendusjuht Kaarel Krjutškov tutvustab loote geneetilise sõeluuringu uut võimalust Eestis.

Uudised

Esialgsete plaanide kohaselt pidi piiriülene digiretsept Soomega hakkama tööle juba sel suvel, kuid nüüd on uueks tähtajaks märgitud selle aasta lõpp.

Fookused

Kas gripisüst aitab või ei? Äripäevas vaktsineeriti mullu sügisel kollektiivselt gripi vastu. Uurime, kas see aitas terve olla.

 

Eesnäärmevähk kui krooniline haigus. Kui mees oma terviseprobleemid õigel ajal avastab, on lootust, et ka eesnäärmevähk jääb vaid krooniliseks haiguseks.

Kardiovaskulaarse riski põhjuste jälil. Kuidas punased vererakud kahjustavad kardiovaskulaarset tervist diabeedi korral?

Kodade virvendus ja geneetika. Teadlased seostavad 151 geeni kodade virvendusarütmiaga, mis põhjustab südame rütmihäireid ja suurendab insuldi riski.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.