Läbi tiheda sõela tulusa lepinguni

Naistearst Galina Litter
Naistearst Galina Litter

Pirital ja Viimsis vastuvõtte tegev naistearst Galina Litter võib tunda rõõmu: haigekassa lepingumaht on iga lepinguperioodiga pisut suurenenud ning ka seekord tuldi tihedast konkurentsist edukalt läbi.

Günekoloogia erialal ambulatoorse tervishoiuteenuse osutamiseks Harju maakonnas esitati tänavusel riigihankel 16 nõuetele vastavat pakkumist. Perioodiks 01.10.2018. a – 30.09.2019. oli välja kuulutatud 44 938 ravijuhtu, kuid pakkumusi tuli enam kui 102 000 ravijuhule.

Galina Litterile ja Karl Väärtile kuuluv OÜ Evita Grupp oli üks kaheksast pakkujast, kes Harju maakonnas ambulatoorse günekoloogia lepingu sai, ning sai selle soovitud mahus, s.o 3596 ravijuhtu.

Galina Litter, mitu aastat on teil seni haigekassa leping olnud ja mis mahus?

Alates 1.12.2002 on asutus Kloostrimetsa tee 29 Pirita Perearstikeskuse OÜ rendipinnal. Vastuvõtud Pirital alates 2.01.2003. Esimese EHK lepingu saime 1.04.2003, mis on kestunud senimaani, hetkel leping kuni 30.09.2021. Mahud on igal aastal pisut suurenenud, sest pisut on tõusnud tervishoiuteenuste EHK hinnakiri, ka kulud on oluliselt suurenenud.

Soovisime oma tööd jätkata Pirita Perearstikeskuses, sest Pirita-Viimsi piirkonnas on nüüd vähemalt 17 suurt perearstide nimistut patsiente.

Mida haigekassa Teile konkursi lõppedes pakkus?

EHK pakkus meile pisut mahtu juurde, sest perearstide nimistute arv on Pirita-Viimsis suurenenud.

Samuti külastavad meid Kadrioru nimistute patsiendid. Eelkõige on 5€ visiiditasuga vastuvõtud olulised Merivälja jm Pirita mittetöötavatele naispatsientidele, väärikatle elanikele.

Arukas uuendus oli sel aastal see, et sama lepinguga lisandusid ka PAP-sõeluuringud vanuses 30-55, mida varem ei olnud ja patsiendid tuli saata mujale asutustesse. Kiitus Haigekassale selle uuenduse eest.

Võtsime tööle 2 uut arsti, ühe noore ämmaemanda.

Saime piisava lepingu, et jätkata tööd, sest me ei ole veel pensioniealised.

Külastades TAI koolitust aastal 2016, ennustati ette, et aastal 2018 on 50% Eestis praktiseerivatest naistearstidest pensionärid. Arvan, et tuleb hoida neid 50%, kes on veel tööealised ja jäänud Eestisse. Hetkel rahuldab.

Mida oleksite teinud, kui seda lepingut ei oleks ikkagi tulnud?

Kindlasti oleksime vaidustanud kuni kohtuni välja. Oleksime pidanud koondma kõik meditsiinitöötajad peale vanemarsti, kes oleks pidanud alustama tasuliste vastuvõttudega. See ei oleks olnud õiglane patsientide suhtes, sest Viimsis on tasuliste vastuvõttude võimalus olemas aastaid.

Ka praegu on raske kutsuda tööle arste, sest paljud töötavad Soomes, kus naistearsti palk on 10 korda kõrgem Eesti tasemest ja arst ei pea tegelema muuga kui vaid arsti tööga.

Ka ämmaemandaid on raske kutsuda tööle, sest esimene küsimus on palk, meil on tulemustasu ja see on nii nagu leping ette näeb 85% tegelikust hinnakirjast.

Ka on Eestis ämmaemanda esmane vastuvõtt kallim kui arsti esmane vastuvõtt...

Eestis ei tasuta eriarsti esmast vastuvõttu spiraalide paigaldamisel, aga spiraalid jäävadki järjest enam minevikku, nõukaaega.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.