Aaviksoo läheb Guardtime'i e-tervist arendama

Sotsiaalministeeriumi endine IT-asekantsler Ain Aaviksoo jätkab erasektoris.
Sotsiaalministeeriumi endine IT-asekantsler Ain Aaviksoo jätkab erasektoris.

Endine sotsiaalministeeriumi asekantsler Ain Aaviksoo liitub küberturvalisuse ettevõttega Guardtime, viimase plokiahela tehnoloogial põhinevaid lahendusi kasutab suur osa Eesti e-teenuseid.

Aaviksoo eesmärgiks Guardtimes on tuua ettevõttesse oma rahvusvaheline kompetents ja teadmised e-tervise alal ning aidata kaasa just e-tervise arengule Guardtimes. "Erinevates terviselahendustes kõikjal maailmas oodatakse võimalust ühildada lahendused blockchain tehnoloogiaga ja siin saab Eesti kindlasti oma kogemusi jagada," ütles Aaviksoo.

"Kogu meeskonnal on äärmiselt hea meel, et meiega liitub Ain, kellel on varasemast tugev kompetents ja kogemus nii tehnoloogia kui ka selle praktilise rakendamise osas era ja avaliku sektori e-lahendustes," lisas omalt poolt Guardtime'i juht Martin Ruubel.

Guardtime'i tehnoloogiat täna kasutatakse paljudes riigi e-teenustes – alates e-äriregistrist ja kinnistusraamatust kuni digiloo ja Riigi Teatajani.

Aaviksoo on varasemalt töötanud Maailmapangas, Nortali eelkäijas Webmedias, Praxises, Viveos ja sotsiaalministeeriumis. Ministeeriumis jõudis Aaviksoo asekantsleri kohta täita napilt kolm aastat. Teiste suurprojektide hulgas oli Aaviksoo juhtida sotsiaalkindlustuse infosüsteemi SKAIS uue versiooni loomine. See projekt ebaõnnestus paraku kapitaalselt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.