Siret Trull • 16 november 2018 09:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Medihub: suuhügienistid tegutsevad seadusliku aluseta

Foto: Scanpix/ PantherMedia

Juba aastaid on Eestis iseseisvate tervishoiuteenuste osutajatena tegutsenud suuhügienistid, omamata selleks seaduslikku alust. Neid ei koolitata Eestis, neid ei registreerita terviseameti registris ning nende pädevuse ja kvaliteedi üle puudub riiklik järelevalve, kirjutab Medihub.

Mittetulundusühingu Eesti Suuhügienistide Liidu president Marju Luht kommenteerib olukorda liidu seisukohast: „Eestis ei ole mingit kontrollorganit, mis kontrolliks suuhügienisti hariduse olemasolu ja selle sisu.“ Marju Luht täiendab, et hetkel on Eesti tööturul suuhügienistide haridustase 0-4 aastat. „Suuhügienist võtab patsiente vastu kas üksi iseseisvalt või teda assisteeriva hambaraviõega,“ kinnitab Marju Luht kõigile teada asjaolu, et suuhügienistid tõepoolest osutavad tervishoiuteenuseid iseseisvalt. „Kuna igasugune riiklik regulatsioon puudub, siis pole mingit alust teenust ega selle osutajaid kontrollida,“ võttis Marju Luht teema kokku.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee