Eesti kirurgid Keenias missioonil

PERHi üldkirurg-ülemarst-keskuse juhataja Jüri Teras
PERHi üldkirurg-ülemarst-keskuse juhataja Jüri Teras

Sel reedel siirduvad neli Põhja-Eesti Regionaalhaigla kirurgi 2-nädalasele humanitaarmissioonile Keeniasse, kus pööratakse põhitähelepanu patsientide kirurgilisele ravile, aga ka kohaliku meditsiinipersonali koolitamisele.

Eesti meeskonna juhi, PERHi üld-ja onkokirurgia keskuse juhataja Jüri Terase sõnul on taolistel humanitaarmissioonidel osalemine saanud Eesti meedikutele juba tavapäraseks ning hädasolijate aitamine nende kodumaal on igati tänuväärne ka tänapäevases poliitilises kontekstis.

Seekordsel humanitaarmissioonil planeeritakse kahe nädala jooksul opereerida sadakond erineva patoloogiaga patsienti ning jagada õpetussõnu kaasaegsete kirurgiliste meetodite ja tavade kohta nii kohalikele arstidele kui ka muule meditsiinipersonalile. "Eesti meditsiini tase on niivõrd hea, et oma kogemuste ja oskustega teistele appi minna pole häbi," ütleb doktor Teras.

Arste saadab missioonil tuntud Eesti dokumentalist Vahur Laiapea, kellega ka varem on arengumaades koos töötatud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.