Kollektiivleppe viljad: ka õdedele öötöö lisatasu

Õdede liidu juht Gerli Liivet kollektiivleppe sõlmimisel haigekassas.
Õdede liidu juht Gerli Liivet kollektiivleppe sõlmimisel haigekassas.

Seoses tänase kollektiivleppe allkirjastamisega teatas õdede liit, et järgmise aasta 1. aprillist on õdede tunnitasu öösel, ajavahemikus kell 22.00-06.00, 5% kõrgem. Varem pole sellist erisust tehtud.

Nädalavahetusel töötamise tunnitasu suureneb 10% alates 1. aprillist 2020. aastal, teatas õdede liit.

„Tervishoius on ööpäevaringne töö patsientide eest hoolitsemiseks hädavajalik. Samas on öötöö vaimselt ja füüsiliselt äärmiselt kurnav ning peab olema tööde puhul, kus öötööd ei ole võimalik vältida, vääriliselt tasutud. Saavutatud kokkulepe on selge märk,et Eestis on hakatud tervishoiutöötajate tööd senisest enam väärtustama,“ selgitas Eesti Õdede Liidu asepresident Gerli Liivet.

Lisandub puhkusepäevi

Samuti lepiti kollektiivlepingus kokku, et tervishoiutöötajal on õigus saada lisaks põhipuhkusele 5-7 kalendripäeva tasulist lisapuhkust aastas. See on kaks lisapuhkuse päeva rohkem kui seni.

Õed ja hooldustöötajad on arvukaim tervishoiusüsteemis töötav jõud, kellega patsiendid kõige enam vahetult ja intensiivselt kokku puutuvad ning seetõttu on oluline paremate töötingimuste pakkumisega ennetada õdede ja hooldustöötajate läbipõlemist,“ rääkis Liivet.

Eesti Õdede Liit hindab läbirääkimistel saavutatud kokkuleppeid tervishoiu kvaliteedi jätkusuutlikuse tagamise seisukohalt oluliseks, sest needtoetavad õdede ja hooldustöötajate vaimset tervist, vähendavad töötajate läbipõlemist ja suurendavad tööga rahulolu.

„Tunnustame Eesti Haigekassat, sotsiaalministeeriumi ja Eesti Haiglate Liitu, et leiti võimalused panustada tervishoiutöötajate töötingimuste parendamisse ning täname Eesti Arstide Liitu ja Eesti Tervishoiu Kutseliitu konstruktiivse ja tulemusliku koostöö eest,“ ütles Liivet. 

Eesti Õdede Liit on suurim õendustöötajate kutseorganisatsioon Eestis, kuhu kuulub ligi 4000 liiget. Liit on seadnud oma eesmärgiks elanikkonna tervise, õendustöötajate kutse arengu ning inimeste terviseteadlikkuse edendamise. Eesti Õdede Liit kuulub Rahvusvahelisse Õdede Nõukogusse ja Euroopa Õdede Nõukogusse.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.