Rehemaa: samm tõelise kollektiivleppe poole

Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa
Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa

Täna allkirjastatud tervishoiutöötajate ja tööandjate vaheline kollektiivleping on Eesti Arstide Liidu peasekretäri Katrin Rehemaa sõnul samm edasi tõelise kollektiivlepingu suunas.

Rehemaa tõdes, et kui veel 7-8 aastat tagasi tuli piike murda suhtumisega, et „pole teil seda kollektiivlepingut vaja“, siis praeguseks on aru saadud, et selline leping on kõikide osapoolte huvides. Sellest annab tunnistust ka asjaolu, et üle pikkade aastate õnnestus läbirääkimisi pidada ja kokkuleppele jõuda ilma riiklikku lepitajat kaasamata. Viimati saadi tema sõnul lepitaja abita hakkama aastal 2004.

„Vahepeal ikka tekkis kohti, kust oli raske edasi saada. Aga kui kõik võtavad endale eesmärgiks, et kokkulepe tuleb sõlmida, siis see lõpuks sõlmitakse ka,“ kirjeldas Rehemaa seekordseid läbirääkimisi, mis algasid juba märtsis. Rehemaa kiitis hea koostöö eest ka tervise- ja tööministrit ning haigekassa juhte, kellelt saadi operatiivselt infot, mis võimaldas läbirääkimistega sujuvalt edasi minna.

Seekordne leping on Rehemaa sõnul samm edasi tõelise kollektiivlepingu poole: seal ei ole kirjas mitte ainult palganumbrid, vaid ka punktid, mis puudutavad tööandjate ja töötajate liitude koostööd.

Olulistest punktidest, mis seekord leppesse sisse said, tõi Rehemaa välja öötöö ja nädalavahetuste lisatasu protsendi. Välja jäi aga endiselt suurema töötasu kehtestamine arst-õppejõududele ning kokkulepe abiarstide palga osas. Samuti jäi välja juba „habemega“ teema ehk koormusstandardid statsionaarses töös. Need on punktid, mille üle kavatsetakse tulevikus veel kindlasti läbi rääkida.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.