Tallinna Perearstide Selts valis aasta tegija ja aasta ämbri

Andres Lasn valiti Tallinna Perearstide Seltsil poolt aasta tegijaks.
Andres Lasn valiti Tallinna Perearstide Seltsil poolt aasta tegijaks.

Tallinna Perearstide Seltsil on traditsiooniks saanud valida sündmus või inimene, kes peremeditsiini valdkonda enim mõjutanud või lõppevast aastast meelde jäänud. Aasta tegija tiitli pälvib tänavu perearst Andres Lasn, Aasta ämbri tiitli sai perearstidelt aga Terviseamet.

Aasta tegija tiitli pälvib tänavu perearst Andres Lasn – noor, särasilmne ja analüütilise mõtlemisega perearst, kes tahab näha peremeditsiini arengus laiemat pilti ning otsib ideid, kuidas saada parem ülevaade perearstide tegevusest ning tagada kvaliteetsem arstiabi esmatasandil.

„Tema kirjatükid ja väljaütlemised on äratanud palju arutelusid nii perearstide ringis kui ka tervishoiu korraldajate hulgas. Andres on andnud suure panuse selleks, et noorte perearstide hääl oleks kuulda – ta on üks noorte perearstide organisatsiooni NOPE asutajatest ning võidelnud peremeditsiini residentuuri õppeaja pikendamise eest nelja aastani, mis realiseerubki aastal 2019. Andres teeb ka arsti tööd väga põhjalikult. Kuna residendi staatus võimaldab kogeda perearsti elu erinevates piirkondades, siis tema on otsinud ikka keerulisemaid väljakutseid, asudes kriisisituatsioonis appi väikelinna perearstidele. Andres on küll alles veel resident, kuid on juba praegu Eesti peremeditsiini palju panustanud,“ selgitatakse põhjenduses.

Aasta ämbri tiitli sai perearstidelt Terviseamet – pikaaegse, süstemaatilise ja ähvardava stiiliga järelevalvetegevuse eest perearstide suunal, kes heauskselt proovivad teha oma igapäevatööd patsiendikeskselt ja kvaliteetselt.

„Esmatasandi arstiabi korraldamisel on Terviseamet käitunud jäiga karistusorganina ja ei ole püüdnudki leida toimivaid lahendusi reaalsetele probleemidele nagu näiteks hiigelsuured perearsti nimistud, mille haldamine käib perearstidele üle jõu, mis soodustavad läbipõlemist ja noorte perearstide hirmu nimistu omanikuks saamise ees ning on seega ohuks kvaliteetse arstiabi osutamisele ning kogu peremeditsiini tulevikule. Selle tiitliga meenutame Terviseametile ühte tema põhiväärtustest - olla pädev, abivalmis ja koostööle avatud asutus, kes aitab ekspertarvamustega kaasa oma tegevusvaldkondade probleemide lahendamisele. Usume, et siit edasi saab koostöö minna ainult paremaks,“ seisab Tallinna Perearstide Seltsi põhjenduses.

Tiitlite saajate valimiseks korraldas Tallinna Perearstide Selts küsitluse perearstide hulgas. Kui aasta tegija tiitlile oli üsna tasavägine võistlus kolme kandidaadi vahel, siis ämber valiti ülekaaluka enamusega.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.