3 detsember 2018 06:16
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kes võitis migreeni häkatoni auhinnad?

Häkatoni üks võitja, tiim Elevandi Päevik. Ees keskel idee autor, kolmas aasta Eestis elav venelanna.  Foto: Häkatoni meeskond

Nädalavahetusel toimunud migreeni häkatonil jagati eile olulisemad auhinnad kahe meeskonna tööle. Üks on juba HIV lahenduste kaudu tuntud Eesti start-up firma ja teise auhinna sai ühe venelanna eestvedamisel kohapeal kokku saanud meeskonna lahendus.

Tiim hiNF, kes on juba edukalt pilootinud Eestis HIV+ digilahendust.  Foto: Häkatoni korraldajad

Häkatoni peakorraldaja Kitty Kubo sõnul oli ettevõtmise mõte tuua kokku probleemi omanikud - migreeniga elavad inimesed ja tervishoiutöötajad - ning probleemide lahendamisest huvitatud startup ettevõtted, disainerid ja IT arendajad. Osalejate ring oli seekord väga rahvusvaheline: lisaks Eestile oli häkkijaid veel ka näiteks Hiinast, Lätist, Leedust, Mehhikost, Itaaliast, Saksamaalt, Egiptusest, Hispaaniast, Soomest, Ukrainast. Üks meeskond Kolumbiast tegi häkatoni kaasa virtuaalselt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee