PERH käivitas e-haigusloo projekti

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu
Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu

Detsembris sai alguse regionaalhaigla järgmise viie aasta kõige olulisem IT-projekt “e-haiguslugu”, mille eesmärk on läbi kiiremate ja kasutajasõbralikemate lahenduste võimaldada arstil pühendada rohkem aega patsiendile ning muuta meditsiinipersonali töö IT-süsteemidega meeldivaks.

„Esmalt pannakse kokku lähteülesanne ja toimub detailanalüüs, mis annab ka indikatsiooni eeldatava maksumuse osas. Analüüsist kuni teostuseni ja selle rakenduseni kulub vähemalt kolm aastat,“ ütles regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu. 3. detsembril kinnitas regionaalhaigla juhatuse esimees projekti elluviimiseks juhtrühma.

E-haigusloo arendamisel lähtutakse meditsiinipersonali ootustest ja vajadustest. „Tänapäevased süsteemid suudavad arstide ja õdede töölaualt ära võtta mitmeid tööülesandeid ning kiirendavad raviotsuste tegemiseks vajaliku informatsiooni kättesaadavust,“ ütles IT-teenistuse tootejuht Sandre Elland.

Praegu kasutusel olevat haigla infosüsteemi hakati arendama eelmisel sajandil ning see ei suuda enam rahuldada tänapäevaseid ootusi. Ellandi sõnul on meditsiinipersonali mured nagu “Arvutiga töö võtab liiga palju aega!”, “Ketrab!” ja “Liiga palju klikke!” vaid mõned märksõnad praeguse olukorra kirjeldamiseks. „Ka patsient ei mõista, miks arst nii palju arvutisse vaatab,“ ütles Elland. „Viie aasta pärast ei mäleta loodetavasti keegi, kui palju topelt infot pidi süsteemi käsitsi sisestama või kui kaua aega kulus patsiendi info kättesaamisele digiloost,“ lisas tootejuht.

Regionaalhaigla ei välista tulevikus IT-alast koostööd ka teiste haiglatega. „Meie eesmärgiks on e-haiguslugu rakendada esmajärjekorras oma kontsernis, kuid näeme koostöövõimalusi ka teiste Eesti haiglatega,“ ütles regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.