Haiglate statsionaaris tehakse enim ravivigu

Tihti juhtub ravivigu süstitavate või veeni kaudu manustatavate ravimitega haiglates.
Tihti juhtub ravivigu süstitavate või veeni kaudu manustatavate ravimitega...

Surma põhjustanud ravivigadest suurima osakaaluga on haiglate statsionaaris juhtunud vead, kirjutab Soome arstide leht Mediuutiset.

Täpsemalt on 66% surmaga lõppenud ravimite väärannustamisest juhtunud haiglate statsionaaris. Pea pooltel juhtudel oli patsient üle 75aastane.

See info avalikustati Ida-Soome ülikooli, Londoni King´s College ja Univesity College Londoni ühisuurimuse tulemusena. Tulemused ilmusid Reasearch in Social & Administrative Pharmacy ajalehes.

Vead juhtusid eri ravimirühmadest enim südame-veresoonkonnaravimite, aga ka kesknärvisüsteemi ravimite ja infektsioonravimite rühmas.

Üksikute ravimite lõikes esines ravivigu rohkem intravenoossete vererõhuravimite, antibiootikumide ja valuvaigistite osas. Pea kolmandikul juhtudest jäi ravim patsiendile lihtsalt andmata. Järgmine levinum viga oli vale ravimi manustamine või annustamise viga (ravimit anti rohkem või vähem ettenähtust).

Uuringu aluseks oli Inglismaa ja Walesi rahvuslik ravivigade raport aastatel 2007-2016. Uuritud aastatel anti teada kokku 517 384 ravimite väärandmise juhtumist. Neist 229 viis patsiendi surmani.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.