Mari Amos • 18 detsember 2018 07:15
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

ELis tugevdatakse koostööd vaktsiinennetatavate haiguste vastu

Euroopa Komisjoni tervise- ja toiduohutuse volinik Vytenis Andriukaitis  Foto: Postimees/Scanpix

EL terviseministrid võtsid detsembri alguses vastu Euroopa Nõukogu soovituse tugevdatud koostöö kohta vaktsiinennetatavate haiguste vastu.

Soovitus keskendub kolmele peamisele sambale: vaktsiinidega seotud kõhkluste vähendamine ja hõlmatuse suurendamine; Euroopa Liidu jätkusuutlikud vaktsineerimispoliitikad ja panustamine üleilmalisse tervisesse. Haavatavate gruppide osas tuleb võtta tarvitusele suunatud lähenemised, samuti tuleb tugevdada tervishoiutöötajate koolitust, kasutada e-Tervise ja digitehnoloogiate vahelist sünergiat loomaks kõigile EL kodanikele elektroonilised vaktsineerimiskaardid.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee