Haigekassa rahastab 287 uut meditsiiniseadet

Haigekassa hüvitab ortopeedilisi tooteid.
Haigekassa hüvitab ortopeedilisi tooteid.

1. jaanuarist kehtib uus meditsiiniseadmete loetelu, kuhu lisandus 287 uut haigekassa poolt rahastatavat seadet.

Oluliselt väheneb diabeetikutest laste omaosalus insuliini pumpravi seadmete soetamisel. „Pideva glükoosimonitooringuga insuliinipumpa, sensoreid ja saatjat hüvitame edaspidi kõigile lastele 90% ulatuses,“ kinnitab haigekassa ravimite ja meditsiiniseadmete osakonna peaspetsialist Kärt Veliste. Tema sõnul suurendati ka I tüüpi diabeediga ning hüpoglükeemiaga patsientidele veresuhkru jälgimiseks vajalike glükomeetri testribade ja lantsettide hüvitatavaid koguseid.

Haigekassa tasub edaspidi 90% kuni 4-aastaste laste ühe insuliinipumba eest. 5-18 aastaste laste puhul tasub haigekassa 90% ühe pumba eest viie aasta jooksul või kui olemasolev seade ei ole töökorras, siis ühe pumba eest nelja aasta jooksul. Varem haigekassa poolt rahastatud vanema sensoriga insuliinipumba mudeli soodusmäär tõuseb samuti 90 protsendini.

Uue loeteluga laieneb lümfitursete ja venoosse puudulikkuse surverõivaste ning haavaravis kasutatavate haavaplaastrite ja -sidemete valik. Lisandusid uued alternatiivid unemeditsiinis kasutatavate seadmete, stoomi (kunstlik avaus kõhul, mille kaudu väljutatakse soole sisu) korral kasutatavate seadmete, ortopeediliste toodete ning diabeeditarvikute näol. Samuti muutusid mitmete loetelus juba olevate meditsiiniseadmete hinnad.

Kolostoomiga patsientidele suurendati vajalikke stoomikottide hüvitatavaid koguseid, muudatuse tulemusel rahastab haigekassa neid senisest ligi 50% rohkem (varasema 740 tk asemel 1100 tk aastas).

Lümfitursete raviks mõeldud kompressioontoodete hüvitamist laiendati III staadiumi lipo-lümfödeemiga patsientidele.

Veliste juhtis tähelepanu, et ortopeediliste toodete osas võimaldatakse sellest aastast tallatugede hüvitamist alati paarina ning randme- ja kämblaortoosid on uues loetelus liidetud üheks rühmaks - esmased varased randme-kämblaortoosid.

Loetellu lisandus üks uus meditsiiniseadme rühm - haavaplaastrid ja haavasidemed gangrenoosse püodermia raviks - tänu millele laienes hüvitavate haavaplaastrite ja -sidemete kättesaadavus harvaesineva põletikulise nahahaiguse raviks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.