Aet Trisberg • 31 jaanuar 2019 13:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Eestis on perearste Euroopa keskmiselt

Eurostat avaldas statistika, millest selgub, et perearstide arv inimese kohta erineb Euroopa Liidu riikides märkimisväärselt. Eesti kuulub perearstide suhtarvult 100 000 elaniku kohta Euroopa Liidu keskmiste hulka.

Perearsti optimaalne nimistu võiks olla 1600 inimest.  Foto: PantherMedia

Enamikus 21st liikmesriigist, mille kohta olid 2016. aasta andmed kättesaadavad, oli 60-120 perearsti 100 000 elaniku kohta. Eestis oli 2016. aasta andmete kohaselt 81 perearsti 100 000 elaniku kohta, mis on rohkem kui Lätis (72), aga vähem kui Leedus (100). Eestiga ligikaudu sama palju perearste elaniku kohta oli Horvaatias (82) ja Maltal (79).

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee